Tallinnas on oktoobrist avalikel üritustel ühekordsed plastnõud keelatud

Ühekordsed nõud
Ühekordsed nõud Autor/allikas: Aivar Aotäht/Eesti Meedia/SCANPIX

Käesoleva aasta 1. oktoobrist on Tallinna linnas toimuvatel avalikel üritustel keelatud toidu ja joogi serveerimine plasti sisaldavates ühekorranõudes ja plastist söögiriistade kasutamine.

"Plasti sisaldavate ühekorranõude asemel on võimalik kasutada näiteks papist, puidust, bambusest, palmilehtedest, suhkruroost või muust kompostitavast materjalist valmistatud ühekorranõusid ja –söögiriistu," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. Ta lisas ka, et avalikel üritusel võib tagatisraha eest kasutusse anda korduskasutatavaid topse ja muid nõusid. 

Lubatud on kasutada biolagunevast plastist nõusid ja söögiriistu, mis on komposteeritavad ja millel on EVS-EN 13432 standardile või sellega samaväärsele standardile vastavust tõendav sertifikaat. Ühtlasi on Tallinnas avaliku ürituse korraldaja kohustatud tagama, et üritusel kogutakse igas kogumiskohas liigiti vähemalt segaolmejäätmeid, biolagunevaid jäätmeid ja pakendijäätmeid. Jäätmemahutile peab olema selgelt ja arusaadavalt märgitud kogutavate jäätmete liik.

Vastavalt linnavolikogu määrusele ei reguleerita pandimärgisega pudelite ja purkide kasutamist avalikul üritusel. 

Tallinna linnavolikogu määruse "Tallinna linnas avaliku ürituse korraldamise ja pidamise kord" muudatused jõustuvad 1. oktoobril 2019. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: