Otse kell 13.15: riigikogu komisjon täiskasvanute eesti keele õppest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäevasel avalikul istungil täiskasvanute eesti keele õppe korraldust ja selle riiklikku rahastamist. Kell 13.15 algavat avalikku istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Istungile on kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Keskerakond), siseminister Mart Helme (EKRE), rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa), sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond), justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) ja riigikontrolör Janar Holm.

Riigikontroll analüüsis auditi "Täiskasvanute eesti keele õppe korraldus ja riiklik rahastamine" raames, kuidas Eesti riik korraldab eesti keele õpet täiskasvanutele, kelle emakeel ei ole eesti keel.

Tuginedes tehtud intervjuudele ja andmepäringutele, seadis riigikontroll eesmärgiks välja selgitada, kelle keeleõpet, milliste tegevuste ja kuludega riik toetab, kas täiskasvanutele eesti keele õpetamiseks on loodud tõhus korraldus ning kas keeleõppetegevuste kavandamine ja elluviimine on süsteemselt juhitud ja ministeeriumide vahel koordineeritud.

Riigikontrolli hinnangul pole täiskasvanute eesti keele õppe korraldamisel selget sisulist juhti, valdkonna arengu eest vastutajat ega süsteemset keeleõppetegevuste koordineerimist asjaomaste riigiasutuste vahel. Aruandes on välja toodud, et puudub ka pikaajaline kindlus keeleõppetegevuste rahastamise suhtes. Samuti märkis riigikontroll, et täiskasvanutele eesti keele õppe võimaldamise suurimad probleemid on kvalifitseeritud keeleõpetajate, sh õpetajate järelkasvu puudus, keelekoolituste vähesus ning riigiasutuste ebapiisav koostöö keelekoolituste hankimisel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: