Läti metsatöösturid kavandavad tselluloositehast

Metsaraie (foto on illustreeriv).
Metsaraie (foto on illustreeriv). Autor/allikas: ERR

Läti metsatöösturid kavandavad Kagu-Lätisse tselluloositehast, mis tõstaks puidu väärtust ja annaks eksporditulu, kirjutab Eesti Ekspress.

Uuringud on väga varases staadiumis, ütles ajalehe teatel Läti metsatööstuse assotsiatsiooni juht Kristaps Klauss. Assotsiatsiooni kuuluvad ettevõtted annavad 65 protsenti Läti metsanduse käibest.

Üks tehase võimalikke asukohti oleks Kagu-Lätis Daugavpilsi kandis.

Selge pole ka võimalike investorite ring, kuid projekti seostatakse Latvijas Finierisega. "Latvijas Finieris on alati valmis oma teadmistega selliste projektide arendamist toetama ja hindab neid protsesse positiivselt," ütles Uldis Biķis, kes on ettevõtte nõukogu esimees.
 
Hiljuti Eestisse moodsat tselluloositootmist kavandanud Est-Fori investorid ei ole lätlaste ideega seotud.

Tartu lähistele tehast plaaninud Est-Fori projekt katkes 2018. aastal, kui Jüri Ratase valitsus lõi kohalike elanike ja metsakaitsjate vastuseisu nähes värisema ning ei julgenud anda luba vajaliku eriplaneeringu alustamiseks. Pärast seda levib äriringkondades kartus, et Eestis ei saa teha enam ühtegi suurt projekti, märgib ajaleht.

Lätis katavad metsad üle poole territooriumist, tegemist on ühe kõige metsasema riigiga Euroopas.

Allikas: Eesti Ekspress

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: