Swedbank Eesti juhiks sai Olavi Lepp

{{1569860160000 | amCalendar}}
Swedbank Eesti peadirektori kohusetäitja Olavi Lepp.
Swedbank Eesti peadirektori kohusetäitja Olavi Lepp. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Swedbank Eesti Nõukogu nimetas esmaspäeval panga juhatuse esimeheks Olavi Lepa ja finantsjuhiks Anna Kõutsi, kes siiani täitsid neid ülesandeid kohusetäitjatena.

Samuti otsustas Swedbank Eesti nõukogu lõpetada lepingud kolme senise juhatuse liikmega, teatas pank pressiteate vahendusel.

"Muudatused Swedbank Eesti juhtkonnas on langetatud tulevikuvaatest lähtuvalt. Olavi Lepp ja Anna Kõuts on kogenud pangajuhid, kes on Swedbanki arendamisse väga palju panustanud," ütles Swedbank Eesti nõukogu esimees Björn Elfstrand.

"Keskendume Eestis hetkel sellele, et tugevdada Swedbanki klientide ja ühiskonna vahelist sidusust ja usaldust. Lisaks oleme täielikult pühendunud rahapesuvastase võitluse tugevdamisele," ütles Swedbanki Balti panganduse juht Charlotte Elsnitz.

Töösuhe otsustati lõpetada Swedbank Eesti endise juhatuse esimehe Robert Kiti ja finantsjuhi Vaiko Tammeväljaga, kelle tegevus oli peatatud alates 17. juunist. Samuti otsustati töösuhe lõpetada senise eraisikute panganduse juhi Kaie Metslaga.

"Kolme tugeva ja hinnatud juhiga töösuhte lõpetamine oli raske otsus. Otsus baseerub panga sisejuurdlusel, mis tõi välja vajakajäämised varasemas rahapesutõkestamise alases töös," lausus Björn Elfstrand.

Pank ei ole tänaseks kriminaalset tegevust tuvastanud ega raporteerinud, märgiti pressiteates.

Uueks Swedbank Eesti eraisikute divisjoni juhiks saab Tarmo Ulla, kes töötas Swedbanki Balti panganduse erakliendi finantseerimise divisjoni direktorina.

Robert Kitt: minu tegevuses pole leitud midagi kriminaalset

Swedbank Eesti nõukogu peatas Rober Kiti volitused panga juhina 17. juunil. Põhjuseks märgiti toona käimasolev sisejuurdlus.

Kitt teatas esmaspäeval sotsiaalmeedias, et tema tegevuses pole seni leitud midagi kriminaalset.

"Swedbank ütleb, et põhjused on minevikus ning uurimine ei ole seni leidnud minu tegevuses midagi kriminaalset. Mul on selle üle hea meel. Nii ongi. Nagu ma suvel märkisin, on omanikul alati õigus teha juhatuses muutusi ning seda võimalust omanik kasutas," kirjutas Kitt Facebookis.

Kitt märkis, et mõtleb praegu, millega edaspidi tegelda.

"Mis minust edasi saab? Suvi on toonud palju uusi mõtteid, ideid ja värskeid rekordeid spordiradadelt. Olen aja maha võtnud, ja mõtlen: kuidas oma 25-aastast panganduskogemust kõige paremini kasutada? Ma ei välista riigi-, akadeemilist ega erasektorit ei kodu- ega välismaal - ühtegi võimalust, kus saab väärtust luua ning Eesti elu edendada. Teeme seda koos, sõbrad, ikka edasi!" kirjutas Kitt.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: