Terviseamet otsib konkursiga üle 5600 inimesele perearste

Sillamäe Tervisekeskus Tallinnas.
Sillamäe Tervisekeskus Tallinnas. Autor/allikas: haigekassa

Terviseamet kuulutas välja konkursi vabanenud nimistule perearsti leidmiseks Raplas, Pärnus ja Hiiumaal, kus on uut perearsti ootavates nimistutes kokku 5641 inimest. Lisaks otsib amet perearsti uuele nimistule Saue valda.

Pärnus kuulutas terviseamet välja konkursi, leidmaks perearsti vabanenud nimistule, kuhu kuulub 1806 inimest. Tööd tuleb uuel arstil alustada järgmise aasta veebruarist.

Raplas vabanenud nimistus on 1921 inimest, kuid seal peab arst tööle asuma 1. aprillist 2020, nagu ka Hiiumaal, kus otsitakse perearsti 1914 inimesega nimistule.

Kandidaadid peavad tööle asumisel end registreerima perearstina tervishoiutöötajate riiklikus registris ning oskama eesti keelt ning soovitavalt ka vene ja inglise kõnekeelt.

Nende konkursside puhul saab võitja, kui tema residentuuri lõpetamine jääb vähem kui viie aasta taha, taotleda riigilt 15 000 eurot lähtetoetust.

Saue vallas kuulutas terviseamet välja konkursi perearsti leidmiseks uuele nimistule, mille puhul muud tingimused on samad, kuid tööd tuleks alustada esimesel võimalusel. Saue puhul lähtetoetuse taotlemise võimalust terviseamet välja ei too.

ERR on varem kirjutanud, et iga viienda inimese perearst on pensioniealine ja võib kohe ameti maha panna. Seepärast valmistub sotsiaalministeerium tõeliseks kriisiks, kui pensionile minevate tohtrite asemele kedagi leida ei õnnestu.

Sotsiaalminister Tanel Kiik lubas aga septembris "Esimeses stuudios", et tulevast aastast käivitatakse programm, millega hõlbustada noorte perearstide alustamist.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: