Eesti ostab Lõuna-Korealt liikursuurtükke juurde

Lõuna-Korea liikursuurtükk K9 Thunder.
Lõuna-Korea liikursuurtükk K9 Thunder. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Mullune leping 12 liikursuurtüki K9 Kõu ostuks Lõuna-Korealt saab plaanitust varem jätku, sest tänu kaitse-eelarves ootamatult vabanenud rahale otsustas riik soetada veel kuus suurtükki, kirjutab Postimees.

Mitu tänavust kaitsehanget õnnestus ellu viia arvatust odavamalt ja kaitse-eelarves vabanes seeläbi ligi 20 miljonit eurot, teatas ajaleht.
"Lisanduvad liikursuurtükid saame muuhulgas tänu automaatide hanke planeeritust väiksemale kulule ning võimalusele viia mõned planeeritud laskemoona- ja sidehanked läbi USA abi eest," ütles kaitseminister Jüri Luik ajalehele.

Ameerika Ühendriigid on hiljuti aidanud Eestit suurekaliibrilise laskemoona, mereseirevahendite, luuretehnika ja sidevahendite soetamisel, mida Eestil oli niikuinii plaanis osta.

Algse tehingu hind koos koolituse, hoolduse ja varuosadega oli 46 miljonit eurot. Nüüd lisanduvad kuus relva maksavad veel umbes 20 miljonit.

Allikas: Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: