Riik tahab vangidele e-poe luua

Uus Tallinna vangla
Uus Tallinna vangla Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Registrite ja infosüsteemide keskus plaanib luua vanglateülest e-poodi, mille kaudu kinnipidamisasutustes viibivatel inimestel oleks lihtsam ja bürokraatiavabam asju osta.

Täpsemalt on plaan hankida lahendus, mis võimaldaks kinnipeetavatel ise turvaliselt e-poodi sisse logida, enda kontojääki jälgida ja tellimusi esitada. Samuti saaks tellida tooteid, mis ei kuulu vanglapoe igapäevasesse tootevalikusse.

Lisaks peaks tulevane e-pood võimaldama debiteerida kinnipeetavate vanglakontolt raha kaupade eest tasumiseks ja pidada arvestust poes olevate kaupade ja nende maksumuse üle.

Uus lahendus peaks võimaldama ka vajadusel kohaldada piiranguid erinevatele tootegruppidele või müügil olevatele toodetele ning anda vangla administratsioonile võimaluse jälgida tellimuste kulgu, et vajadusel tellimisprotsessi sekkuda.

Enne e-poe rajamise hanke välja kuulutamist kohtuvad registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) esindajad koos vanglate esindajatega, võimalike e-poe hankes osalejatega, et välja selgitada huvi uue e-poe loomise suhtes.

Kauplusi peavad kõik vanglad Eestis - Tallinnas, Tartus ja Virus. Tallinna ja Viru vanglas majandab poode vastava hanke võitnud ettevõtja, Tartu vangla vastutab kaupluse pidamise eest ise.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: