Hiina suurendas pingutusi USA-ga kaubandusleppe sõlmimiseks

USA ja Hiina lipud.
USA ja Hiina lipud. Autor/allikas: Imago/Scanpix

Hiina teatel on tema läbirääkijad suurendanud jõupingutusi Ühendriikidega kaubandusleppeni jõudmiseks.

Reedel teatas USA president Donald Trump esialgsest leppest, mille järgi lubas Peking osta Ühendriikide põllumajanduskaupu ja kaitsta intellektuaalomandit. Täpsemaid detaile ei avaldatud.

"Praegu on mõlema poole majandus- ja kaubandustiimid suurendanud jõupingutusi ja konsultatsioone, et koostada esmase leppe konkreetne tekst," ütles Hiina kaubandusministeeriumi pressiesindaja Gao Feng.

Tema sõnul tehakse tööd ka varase lepingu kallal, kuid selle sisu ta ei täpsustanud.

Trump ütles kolmapäeval, et loodab lepingu koos oma Hiina ametivenna Xi Jinpingiga allkirjastada järgmisel kuul Tšiilis APEC-i tippkohtumisel.

Gao keeldus ütlemast, kas lepingu tekst tolleks ajaks valmis saab.

"Pooled on pidanud ka sisukaid kõnelusi järgmise faasi töökorralduse teemadel," ütles ta.

Kui reedel nimetas Trump esialgset lepet läbimurdeks, siis kolmapäeval oli ta vähem entusiastlik ja ütles, et detaile alles täpsustatakse.

"See ei ole veel paberil, aga seda valmistatakse," ütles ta ajakirjanikele Valges Majas.

Trumpi sõnul ostis Peking läinud nädalal juba 40-50 miljardi dollari väärtuses Ühendriikide põllumajanduskaupu. Peking seda kinnitanud pole.

"Hiina firmad jätkavad Ühendriikide põllumajanduskaupade ostmise suurendamist vastavalt siseturu vajadustele," ütles Gao.

Kuigi läinud reedene vaherahu tähendab, et sel nädalal ei kehtestata uusi tollimakse, ei kaotatud sellega varem kehtestatud tolle. Samuti ei käsitletud tolle, mis on plaanis detsembriks.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: