USA ja Hiina jätkavad kaubanduskõnelusi

USA kaubandusesindaja Robert Lighthizer, Hiina asepeaminister Liu He ja USA rahandusminister Steven Mnuchin.
USA kaubandusesindaja Robert Lighthizer, Hiina asepeaminister Liu He ja USA rahandusminister Steven Mnuchin. Autor/allikas: AP/Scanpix

Hiina ja USA jätkasid neljapäeval läbirääkimisi kahe riigi aina ägeneva kaubandussõja lõpetamiseks.

Kõnelusi ümbritsev õhustik on heitlik ja öösel spekuleeris meedia, et Hiina ametnikud võivad keset läbirääkimisi lahkuda.

Turud loodavad, et läbirääkijad jõuavad uute tollide vältimiseks vähemasti osalise kaubanduslepinguni, kus kõiki Washingtoni etteheiteid ei lahendata.

Kõneluste eel tõstis pingeid aga Pekingi teade, milles ta mõistis taas hukka Washingtoni otsuse kehtestada sanktsioonid telekomihiiule Huawei.

"Tahan veelkord rõhutada, et USA praktikad pole ei ausad ega eetilised," ütles Hiina välisministeeriumi kõneisik Geng Shuang. "Ühtlasi eiravad nad turumajanduse põhimõtteid, millega nad alati uhkustavad."

Nädala alguses võttis Washington Pekingi taas kord sihikule ning kehtestas sanktsioonid ettevõtetele ja ametnikele, kes USA hinnangul on seotud moslemivähemuse tagakiusamisega Xinjiangi regioonis.

Meetmed vihastasid Pekingi välja ja andsid hoobi Hiina tehisintellektisektorile, milles Hiina ja USA kõvasti konkureerivad.

South China Morning Post kirjutas neljapäeval, et esialgsed madalama astme kõnelused ei ole vilja kandnud ja Hiina ametnikud kaaluvad läbirääkimistelt varem lahkumist.

Trump kohtub reedel Hiina kaubandussaadikuga

Trump teatas neljapäeval, et kohtub reedel Hiina kõrgeima kaubandussaadikuga.

"Suur päev kõnelustel Hiinaga. Nemad tahavad lepingut, aga kas ka mina?" küsis Trump Twitteris retooriliselt.

"Kohtun nende asepeaministriga homme Valges Majas," lisas president. Ta viitas asepeaminister Liu He'le, kes juhib Hiina kaubandusdelegatsiooni.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: