Briti parlamendi hääletus hoiab investoreid ootusärevuses

Foto: Justin Tallis/AFP/Scanpix

Brexiti-leppe ootuste tuules USA dollari suhtes tublisti kosunud Briti nael nädala viimasel tööpäeval pisut langes, kui kerkisid kahtlused, et Briti parlamendis ei pruugi lepe läbi minna.

Naela rekordkursiks kujunes 1.30 dollarit. Sama juhtus ka kursiga euro suhtes, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lootused ja kartused hoiavad investoreid pinges terve nädalavahetuse, sest pole selge, kas panustada saab turgude tõusule või langusele. Püütakse eri valemite abil ennustada kujunenud jõujooni Briti parlamendis.

Analüütikute seas valitseb üksmeel, et leppe jõustumine tugevdab veelgi Briti naela ja uueks kursiks saab 1.4 dollarit naela eest, parlamendihääletuse läbikukkumine aga langetaks naela kursi 1.1 dollarini.

Briti aktsiaturg kosus päeva jooksul, kuid õhtuks kadus saavutatud edu. Briti peaminister kehutas avalikus kirjas ettevõtjaid tundma kindlust, et leppeta Brexti tuleb.

"Ootame tohutut kauplemismahtu pühapäeva õhtuks. Paljud meie kliendid on pühapäeva õhtul naelutatud oma kontodel toimuva külge kauplemisplatvormidel, sest turud alustavad eelkauplemist. Tuleb väga pingeline öö, iseäranis siis, kui lepe lüüa saab," rääkis ETX Capitali analüütik Michael Baker.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: