Riik kaalub Estonia huku uurimise kohtuprotsessis edasikaebamist

Estonia mälestusmärk Pärnus.
Estonia mälestusmärk Pärnus. Autor/allikas: Teet Roosaar

Riik kaalub Estonia huku uurimise protsessis edasikaebamist, kuna Tallinna halduskohus leidis, et valitsus ei ole hukkunute lähedaste esitatud uue uurimise algatamise taotlusele nõuetekohaselt vastanud.

"Oleme otsuse kätte saanud. Analüüsime seda enne, kui edasikaebamise otsustame," ütles ERR-ile justiitsministeeriumi pressiesindaja.

Tallinna halduskohus tegi neljapäeval otsuse Estonial hukkunud ohvrite lähedaste kaebuses, kus paluti Eesti riigil algatada laeva huku osas uus uurimine. Kuivõrd taotlusele nõuetekohaselt ei vastatud, andis kohus vabariigi valitsusele 60 päeva aega, et taotlus läbi arutada ning võtta uue uurimise algatamise suhtes seisukoht.

Estonia parvlaeval hukkunud ohvrite lähedased ja Estonia huku üle elanud reisijad esitasid 2016. aasta oktoobris peaministrile taotluse algatada uus uurimine Estonia huku põhjuste väljaselgitamiseks.

Kohtumenetluses selgus, et ainus tagasiside, mille kaebajad sellele pöördumisele said, oli kaks aastat hiljem ehk 2018. aasta novembris laekunud kiri justiitsministeeriumist. Kirjas teatati, et haldusmenetluse uuendamise otsustamine on vabariigi valitsuse, mitte ministeeriumi pädevuses ning ministeerium ei pea põhjendatuks pöörduda menetluse uuendamiseks valitsuse poole.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: