Galerii: EKRE meeleavaldus Tartus tõi Raekoja platsile ka LGBT-toetajad

{{1572618300000 | amCalendar}}

Reede pärastlõunal kogunesid Tartus Raekoja platsile peamiselt eakamad EKRE toetajad, kes protestivad Tartu noortekeskuse LGBT-ürituste vastu. Meeleavaldusele tulid ka vastumeeleavaldajatest noored.

Linnavalitsuse noorsootöö teenistuse juht Piret Talur rääkis ERR-ile, et reede õhtuks oli Tartus Lille tänava noortemajja planeeritud aruteluring seoses noorte seksuaalsusega ja rõhuasetusega LGBT teemal. Aruteluring koliti mujale, kusjuures noortekeskusest soovitati reedel eemale hoida kõigil seal tegutsevatel ringidel.

Tartus kohapeal viibiv ERR-i Tartu teleuudiste korrespondent Henry-Laur Allik rääkis, et Raekoja platsile kogunes kaks leeri, kus mõlemas sadakond või veidi vähem inimest.

"On EKRE toetajad, kes on peamiselt vanemaealised inimesed ja sama palju on nooremaid inimesi, kes toetavad LGBT-liikumist," rääkis Allik.

Korrespondendi sõnul on üritus olnud siiani küllaltki rahulik - ette on tulnud küll leeride vahel sõnelemist, aga mitte kähmlust. Raekoja platsil jälgivad toimuvat ka politseinikud.

Poliitikutest on kohapeal EKRE saadikud Ruuben Kaalep, Peeter Ernits ja Anti Poolamets. Tartus on ka EKRE esimees Mart Helme, kuid tema ütles, et ta meeleavaldusel ei osale, sest on hõivatud töiste kohustustega.

EKRE Tartu piirkonna juhatuse liige Aare Tamm jagas meeleavaldusel plakateid. "Plakatid kannavad väga head sõnumit - et eestlased peaksid rohkem pidama lugu enda kultuurist, mitte võtma vastu võõrast kultuuri, mis on neile peale sunnitud," rääkis ta.

Tamme hinnangul on homoseksuaalsus õpitav. "Inimene on täiesti õppimisvõimeline. Keegi ei ole sündinud sellise väärastusega," ütles ta.

Meeleavaldusele kogunenud noored EKRE seisukohtadega ei nõustu. "Ma seisan selle eest, millesse ma usun," ütles üks meeleavaldusele tulnud noormees.

"Ma ei tea, miks vanematel inimestel on vimm selle vastu, et kõigil on tegelikult üks armastus. See, et sa oled naissoost, aga armastad teist naist, on samasugune armastus nagu mehe ja naise vahel. See on väga kurb, et nad ei oska austada seda. Meie, noored näeme, et armastus on armastus ja seda me tahamegi levitada," rääkis meeleavaldusel osalenud neiu.

 

 

Toimetaja: Merili Nael, Henri-Laur Allik, Madis Hindre

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: