Siseministeerium annab Vello Salo mälestustoa rajamiseks 5000 eurot

Vello Salo matused.
Vello Salo matused. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Siseministeerium eraldab tänavu kevadel surnud vaimuliku ja õpetlase Vello Salo mälestustoa jaoks 5000 eurot ehk sama suure summa nagu Pirita klooster taotles.

Pirita kloostri ülemõde ema Vimala selgitas oma kirjas siseministeeriumile, et klooster alustas suvel koostöös Salo lähedastega korrastustöid ruumides, mida Vello Salo Pirita kloostris elades kasutas.

"Meie eesmärk on rajada nendesse ruumidesse isa Vello Salo mälestustuba, mis sisaldaks ka raamatukogu ja arhiivi. Me väga loodame, kui kõik sujub vastavalt kavandatule, avada mälestustuba pidulikult 2020. aasta lõpus," ütles ema Vimala.

 "Isa Vello Salo oli üks aktiivsemaid üleilmse eestluse edendajaid ja alalhoidjaid. Ta on jätnud oma elutööga meie kiriku-, kirjandus- ja kultuurilukku pärandi, millest oleme küll raamatute, artiklite, loengute ja intervjuude kaudu aimu saanud, kuid mille maht ja mõõtmed vajavad veel kindlasti selgitamist," ütles rahvastikuminister Riina Solman laupäeval edastatud pressiteates.

Vello Salo avaldas uurimuslikke materjale eesti kultuuri kohta, ülevaateid okupatsioonivõimude repressioonidest Eesti territooriumil ja tegeles ka mitmesuguste, peamiselt vaimuliku sisuga, raamatute kirjastamise ning eestikeelse piibli uue tõlke toimetamisega. Samuti on Vello Salo on tõlkinud itaalia keelde oluliste Eesti luuletajate loomingut ning Piibli vanadest algtekstidest eesti keelde vaimulikku luulet.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: