Tiit Pruuli: Vello Salo oleks pidanud võtma iseenda jaoks rohkem aega

Tiit Pruuli
Tiit Pruuli Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Meie seast lahkunud Vello Salo oleks võinud iseenda jaoks võtta rohkem aega, tõdes ettevõtja ja rännumees, Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS) taastajaliige Tiit Pruuli.

"Kohtusime Velloga esimest korda 30 aastat tagasi Kanadas. Istusime ta tares Muskokas ja ma ei jõudnud ta tarkust ära imestada. Vello oligi Suur Õpetaja. Oli seda kirikus ja kloostris, Metsaülikoolis ja paljudes muudes koolides, EÜS-is ja paljudes muudes ühinguis, tõlke- ja originaaltekstides. Vägev mees, kelle seltsis oli alati hariv ja rõõmus olla," kirjutas Pruuli sotsiaalmeedias.

Ta lisas, et Vello õpetused polnud samas kunagi kuiva õpetlase igavad loengud, vaid vürtsitatud mõnusa huumori, kalambuuride ja väikeste intellektuaalsete vimkadega.

Pruuli lisas ERR-ile, et Vello Salo oleks võinud tema meelest võtta endale rohkem aega, et ise kirjutada, aga ta pühendas tohutult energiat oluliste klassikaliste tekstide toimetamisele, tõlkimisele ja väljaandmisele. Pagulusaastail oli tal selle tarbeks loodud ka ühemerekirjastus Maarjamaa.

"Tema huvivaldkonnad, kus ta omas tõesti entsüklopeedilisi teadmisi, ulatusid eksegeesist kuni Eesti Vabariigi aegse ohvitserkonna saatuseni," meenutas Pruuli.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: