Tallink teenis kolmandas kvartalis pea 55-miljonilise rekordkasumi

Tallinki juht Paavo Nõgene.
Tallinki juht Paavo Nõgene. Autor/allikas: Siiim Lõvi /ERR

Tallink Grupi käive kasvas tänavu kolmandas kvartalis 1,5 protsenti 287,8 miljoni euroni, puhaskasum kasvas samal ajal 18,5 protsenti 54,6 miljoni euroni; see on ühtlasi suurim puhaskasum, mille kontsern on kolmandas kvartalis saavutanud.

Laevafirma kolmanda kvartali EBITDA kasvas seejuures 12,1 miljoni euro võrra ning ulatus 83,2 miljoni euroni. Rekordilise kvartalitulemuse aitasid saavutada rekordilised reisijate arvud juulis ja augustis ning tugev parda- ja kaldamüük, teatas Tallink börsile. 

Tänavuse aasta esimese üheksa kuuga teenis grupp 44,2 miljonit eurot puhaskasumit, mida on 2,4 miljoni euro võrra ehk 5,8 protsenti rohkem kui mullu samal perioodi. Samas kontserni aasta esimese kolme kvartali auditeerimata käive vähenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 0,1 protsendi võrra 755,7 miljonile eurole. 

2019. aasta üheksa kuu auditeerimata EBITDA kasvas 19 miljoni euro võrra ning ulatus 137,7 miljoni euroni. Praeguse majandusaasta esimese üheksa kuu finantstulemustele avaldas positiivset mõju tugev kolmas kvartal, kuid negatiivset mõju ettevõtte seitsme laeva planeeritud hooldustööd ning liinidelt puudumine aasta esimeses pooles.

"Läbi aegade parima kvartalitulemuse saavutamise tingisid stabiilne reisijate arv, paranenud teenuste marginaal pardategevustes, jõuline kulude kontroll, tehtud investeeringud laevade energiatõhususe suurendamisse ning õnnestunud kütusehinna osaline fikseerimine eelmise aasta lõpus," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene pressiteates. 

Ühtlasi asutas Tallink Grupp kvartali jooksul uue tütarettevõtte Singapuris, osales hangetel Singapuri lennujaamas ning otsis muid võimalusi laienemiseks Aasia piirkonnas. Lisaks omandati ka pikaajaline frantsiisileping Burger Kingi restoranide opereerimiseks Baltikumis. 

AS Tallink Grupp on reisijate- ja kaubaveoteenuse pakkuja Läänemere põhjapoolsemal alal. Ettevõttele kuulub 14 laeva ning firma sõidab Tallinki ja Silja Line'i kaubamärkide all seitsmel erineval laevaliinil.

Kontsern annab tööd enam kui 7400 inimesele Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Venemaal ja Saksamaal. 2018. aastal teenindas Tallink Grupp 9,8 miljonit reisijat ning vedas ligikaudu 385 000 kaubaveoühikut kaupa. Tallink Grupi aktsiad on noteeritud Tallinna börsil ning Nasdaq Helsingi börsil. 

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: