ISIS-e vastane koalitsioon arutab kinni võetud äärmuslaste saatust

Washingtonis koos istuv ISIS-e vastane koalitsioon ei suuda kokku leppida, kas Süürias kinni võetud äärmuslased tuleks saata tagasi riikidesse, mille kodanikud nad on.

USA eriesindaja Süürias Jim Jeffrey on siiski veendunud, et erimeelsused puudutavad vaid detaile ning kokkuleppele jõutakse õige pea, vahendasid ERR-i teleuudised.

USA välisminister Mike Pompeo on koalitsiooniliikmeid varem üles kutsunud nende riikidest pärit kinnipeetavaid tagasi võtma.

USA tõrjub kohtumisel ka süüdistusi, nagu viibiks ta Süürias ainult naftaväljade kaitsmiseks, nagu president Donald Trump on korduvalt avalikult teatanud.

"Keegi ei vaidlusta USA rolli võitluses ISIS-e vastu, pärast seda, kui nad on näinud, kuidas me lömastasime Al-Baghdadi ja päev pärast seda tegime otsa peale ka temast arvatavasti aste madalamale pealikule. Meie jalad on Süürias maas, meie relvad on sihitud ISIS-e vastu. Seda me teeme. Keegi teine seda nii hästi ei tee. Okei?!" kommenteeris Jeffrey ajakirjanikele.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: