Iraagi valitsus suunas relvajõud protestijaid ohjeldama

BBC andmetel on Iraagi võimudel plaanis rajada kriisi jaoks mõeldud kinnipidamisasutusi, et ohjeldada meeleavaldusi ja massirahutusi, mille tõttu on hukkunud juba rohkem kui 300 inimest.

Näiteks ööl vastu neljapäeva sai Nasiriya linnas surma kaheksa inimest, kui julgeolekujõud protestijate pihta tule avasid, vahendasid ERR-i teleuudised ja BBC.

Üle kogu Iraagi on oktoobri algusest alates tänavatel meelt avaldamas sadu tuhandeid inimesi, kes nõuavad töökohti, lõppu korruptsioonile ning paremaid sotsiaalteenuseid. Protestid ja massirahutused on suurenenud pärast seda, kui võimud on mõnel pool rahva vastu surmavat jõudu kasutanud.

Iraagi relvajõud teatasid nüüd, et on andnud komandöridele korralduse "julgeoleku ja korra taastamiseks".

Valitsuse selline samm järgneb kolmapäeval Najafis toimunud intsidendile, mille käigus panid protestijad põlema Iraani konsulaadi. Nimelt süüdistavad paljud meeleavaldajad Iraani Iraagi siseasjadesse sekkumises ning praeguse ebapopulaarse valitsuse toetamises.

Kui konsulaadihoone oli leekides, karjusid protestijad hüüdlauset "Iraan Iraagist välja!". Kohaliku meedia teatel õnnestus konsulaadi ametnikel enne süütamist hoonest põgeneda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: