USA kaitseminister: õhurünnakud Süürias ja Iraagis olid edukad

USA kaitseminister Mark Esper.
USA kaitseminister Mark Esper. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA kaitseminister Mark Esper ütles pühapäeval, et õhurünnakud Süürias ja Iraagis edukad. Minister ei välistanud samuti edasist samalaadset tegutsemist, kui seda peaks vaja minema.

"Õhurünnakud olid edukad," ütles Esper ajakirjanikele pärast seda, kui hävitajad F-15 ründasid islamiliikumise Hizbollah´sihtmärke Iraagi lääne- ja Süüria idaosas.

"Ma tahaksin märkida, et me võime rakendada vajadusel lisameetmeid tagamaks mässuliste või Iraani toetusega rühmituste ohjeldamine. Arutasime president Donald Trumpiga ka muid tegutsemisvariante," lisas Esper.

Iraagi lääneosas sai pühapäeval USA õhulöögis surma vähemalt 15 Iraani toetusega omakaitseväe Hashed al-Shaabi võitlejat. Veel kümneid võitlejaid sai rünnakus vigastada.

USA väed korraldasid pühapäeval rünnaku Iraani-toetatava šiialiikumise Hizbollah' rajatistele Iraagis ja Süürias.

Reedel hukkus Kirkukis asuvas sõjaväebaasis raketirünnakus Ühendriikide tsiviiltöötaja. Reedel tulistati Iraagi K1 sõjaväebaasi pihta naftarikkas Kirkuki piirkonnas 30 raketti. Lisaks ameerika tsivilisti hukkumisele sai mitu USA ja Iraagi sõdurit viga.

USA huvisid Iraagis on tabanud oktoobri lõpust alates mitu raketilööki, mida keegi ei ole omaks võtnud, kuid Ühendriigid on süüdistanud nendes Iraani toetatavaid šiiitlikke relvarühmitusi.

Iraagis tulistati alles pühapäeva hilisõhtul taas ameeriklasi majutavat sõjaväebaasi rakettidega, teatasid julgeolekuallikad.

"Neli Katjuša raketti plahvatas Taji sõjaväebaasis, kus majutatakse USA sõdureid. Keegi siiski vigastada ei saanud," ütles tundmatuks jääda soovinud Iraagi julgeolekuametnik.

Washington on ärgitanud Bagdadi astuma samme USA huvide kaitseks ja Iraani mõju ohjeldamiseks.

USA kaitseminister Esper ütles varem sel kuul ajakirjanikele, et Ühendriigid paluvad Iraagil astuda "proaktiivseid samme", et rünnakud kontrolli alla saada, sest sellest ei sünni kellelegi head.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: