Põlva haiglas ei saa alates 1. jaanuarist enam sünnitada

Sündide tabel Põlva haigla sünnitusosakonnas.
Sündide tabel Põlva haigla sünnitusosakonnas. Autor/allikas: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix

Põlva haiglas alustas 1. jaanuarist tööd ämmaemanduskeskus, mis pakub raseduse ajal ja pärast sünnitust jälgimist ja nõustamist, kuid sünnitada haiglas enam ei saa.

Põlva haigla kodulehel teavitatakse sünnitajaid, et maakonnale lähim sünnitajate vastuvõtt ja sünnitamine on alates 1. jaanuarist 2020 võimalik Lõuna-Eesti haiglas või Tartu Ülikooli kliinikumis.

Põlva haiglas tööd alustanud ämmaemanduskeskuses nõustab ämmaemand rasedaid, kuidas ära tunda sünnitegevuse ilminguid, millal alustada sõitu lähimasse sünnitusosakonda ning millistel juhtudel tuleks kutsuda kiirabi.

Otsuse sünnitusabi pakkumine lõpetada tegi Põlva haigla nõukogu tänavu novembris. Nõukogu esimees Marek Seer põhjendas seda toona asjaoluga, et haiglas ei ole piisavalt günekolooge, anestesiolooge ega pediaatreid ning verekomponendid pole piisavalt kättesaadavad, kui patsient peaks ootamatult vereülekannet vajama.

Lisaks tutvus nõukogu Eesti naistearstide seltsi seisukoha ja statistikaameti sünnituste arvu prognoosiga ning otsustas hääletuse tulemusel mitte taotleda lisarahastust sünnitusabi teenuse jaoks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: