Põlvas saab sünnitada kahel päeval nädalas

Foto: Wikimedia/Nevit Dilmen

Põlva rasedad peavad hakkama enne sünnitama minekut hoolega kalendrit vaatama, sest pärast senise lastearsti Margit Rikka lahkumist töötab sünnitusosakond vaid paar päeva nädalas. Muul ajal tuleb tuhude alguses valida, kas sõita Tartusse või Võrru.

"Augusti esimestel nädalatel meie olemasolev pediaater puhkab ja siis me suuname sünnitajad edasi kas Lõuna-Eesti haiglasse või Tartu ülikooli kliinikumi," rääkis Põlva haigla juht Margot Bergmann "Aktuaalsele kaamerale". Kuigi haiglas on sel ajal valves nii günekoloog kui ka ämmaemand, siis sünnitusi vastu ei võeta, sest kehtiva korra kohaselt peab olema tagatud ka lastearsti valve.

Pärast lastearsti puhkuse lõppu saab Põlva haiglas taas sünnitada, aga seda vaid neljapäeviti ja reedeti.

Haigla otsib aktiivselt uut lastearsti, kuid Bergmann tunnistab, et isegi kui uus lastearst õnnestub leida, siis sellest ei piisa, et tagada nõutav lastearsti valve.

Haigla palus lastearsti saamiseks abi Tartu ülikooli kliinikumilt, kuid puhkuste ajal on asendusarste raske leida. Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse liikme, Põlva haigla nõukogu juhi Marek Seeri sõnul said nad probleemist teada 10. juulil, kui haigla palus abi lastearsti leidmisel.

Seeri sõnul on puhkuste ajal Põlva haiglas olemas günekoloogivalve, töötab haigla erakorralise meditsiini osakond. "Kui sünnitaja tõepoolest peaks sinna pöörduma, siis antakse talle selle pädevuse piires abi ja kui ei ole võimalik olukorda lahendada seal, siis suunatakse ta kas Võru haiglasse või kliinikumi," sõnas Seer.

Esialgse kava kohaselt pidi Põlva haigla lõpetama sünnituste vastuvõtmise eelmise aasta 1. oktoobril, kuid haigla sai valitsuselt ja Põlva maavalitsuselt lisaraha sünnitusosakonna töö jätkamiseks. Praeguse plaani kohaselt uuest aastast Põlvas sünnitada ei saa.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: