Tallinn käivitab Reidi teel muutuvate piirkiirustega režiimi

Kiiruskaamera Russalka lähistel Reidi tee, Pirita tee ja Narva mnt ristmikul
Kiiruskaamera Russalka lähistel Reidi tee, Pirita tee ja Narva mnt ristmikul Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna transpordiamet võtab Reidi teelt kolmapäeval ära piirkiirusi sätestavad tavaliiklusmärgid ning edaspidi hakatakse seal kiirust reguleerima elektrooniliste tabloode abil.

"Lubatav kiirus hakkab sõltuma liiklusvoost. Kui liiklejaid on liiga palju, siis vähendatakse piirkiirust 30 kilomeetrini tunnis," ütles transpordiameti juhataja asetäitja Talvo Rüütelmaa ERR-ile. Elektrooniliste liiklusmärkidega seatav piirkiirus jääb vahemikku 30-50 km/h.

Rüütelmaa sõnul tähendavad väljalülitatud kiirusepiirangu tablood, et Reidi teel kehtib tavapärane asulasisene piirkiirus 50 km/h.

Rüütelmaa ei öelnud, millal hakatakse kiirust ületavaid juhte Reidi teele paigutatud kiiruskaamerate abil trahvima. "Ärge rikkuge eeskirju ja teil ei ole millegi pärast vaja muretseda," ütles ta.

Reidi tee avati 2019. aasta novembris. Aasta lõpuni töötasid sealsed valgusfoorid testrežiimis ja maksimaalne lubatud kiirus teel oli 40 km/h.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: