Rainer Vakra kaitses uuesti esitatud ülikooli lõputöö edukalt

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) poliitik Rainer Vakra kaitses kolmapäeval Tallinna Ülikoolile plagiaadiks tunnistatud bakalaureusetöö asemel edukalt uut ja pälvis komisjonilt parima hinde ehk A.

Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon otsustas mullu märtsis ühehäälselt, et Vakra kunagine diplomitöö on suures ulatuses plagiaat ja komisjon tegi rektorile Tiit Landile ettepaneku tema diplom tühistada.

Land otsustas Vakra diplomiõppe diplomi tühistada, kuid jätta talle alles magistridiplomi kui ta kirjutab kahe aasta jooksul uue bakalaureusetöö.

Praegu Euroopa Parlamendi saadiku Sven Mikseri abina töötav Vakra oli aastatel 2005 - 2011 Nõmme linnaosa vanem. Plagiaadiks tunnistatud lõputöö on pärit aastast 2002.

Eesti Ekspress kirjutas mullu veebruaris, et Vakra ülikooli lõputöö on maha kirjutatud Säästva Eesti Instituudi raportitest, lisaks esitas poliitik enda töö pähe teise üliõpilase tehtud uurimuse. Vakra lõputöö teemaks oli jäätmekäitlus.

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: