TLÜ: Vakra menetlus võib kesta kuni kaks kuud

Rainer Vakra
Rainer Vakra Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Menetlus riigikogu valimistel kandideeriva sotsiaaldemokraadi Rainer Vakra plagiaadikahtluse osas algab järgmisel nädalal ja võib kesta kuni kaks kuud, ütles Tallinna ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll.

"Komisjon koguneb esimest korda järgmisel, 25. veebruariga algaval nädalal. Komisjoni kuuluvad professorid Mart Abel, Tõnu Laas, Tobias Ley, Daniele Monticelli, Kristjan Port, Ellu Saar ja Merike Sisask," ütles Oll ERR-ile.

Oll rääkis, et esimesel kohtumisel lepib komisjon kokku töökava. "Arvestades, et lähtuda tuleb haldusmenetluse seaduses toodud nõuetest, sh tuleb anda osapooltele võimalus oma arvamuste ja vastuväidete esitamiseks, on keeruline tähtaega öelda. Menetlus võib kesta hinnanguliselt 1-2 kuud," sõnas Oll.

Ta lisas veel, et Tallinna Ülikool plaanib edaspidi veelgi enam tähelepanu pöörata akadeemilise eetika küsimustele ja asjakohaste regulatsioonide täiustamisele.

Vakra sattus oma Tallinna ülikooli lõputööga hiljuti plagiaadikahtluse alla. Vakra sõnul ei ole ta pettust kasutanud ja on pöördunud oma diplomitööle uue hinnangu saamiseks ülikooli poole.

"Ma ei ole oma bakalaureusetöö puhul varastanud ega kasutanud mistahes muul moel pettust," teatas Vakra eelmisel laupäeval "Aktuaalsele kaamerale".

Vakra väidab, et tema ja Säästva Eesti Instituudi (SEI) raporti autor Harri Moora, keda Vakra väidetavalt plagieeris, mäletavad 17 aasta taguseid sündmusi erinevalt.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: