Hiina viirusepuhangu ohvrite arv kasvas 25 inimeseni

{{1579839600000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Viirusepuhangu ohvrite arv kasvas riigis 25 inimeseni, teatas reedel Hiina riiklik tervishoiukomisjon. Transpordikeeld aga hõlmab juba 13 linna ja 41 miljonit inimest.

"Uude viirusesse on praeguse seisuga surnud 25 inimest. Kinnitust leidnud haigestumiste arv kasvas samuti ja see on nüüd 830," täpsustati teadaandes.

Haigetest 177 on raskes seisundis. Patsientidest 34 on terveks saanud ja haiglast koju lastud.

Uurimise all on veel 1072 haigusjuhtu, kus kahtlustatakse samuti sama viirust.

Uued numbrid avaldati vaid mõned tunnid pärast seda, kui Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ei liigitanud Hiina viiruspuhangut rahvusvaheliseks tervishoiualaseks eriolukorraks.

Hiina transpordikeeld hõlmab nüüd 13 linna ja 41 miljonit inimest

Hiina lisas uue koroonaviiruse tõttu Wuhani ümbruses transpordikeelu saanud piirkondade hulka veel neli linna, keeld hõlmab nüüdseks 41 miljonit inimest.

Seni oli nimistus üheksa linna: viiruse epitsenter Wuhan, Jingzhou, Huangshi, Qianjiang, Xiantao, Ezhou, Huanggang, Lichuan ja Chibi.

Viimase lisandusega liitusid nendega Xianning, Xiaogan, Enshi ja Zhijiang. Nende võimude teatel on peatatud kogu ühistransport, seal hulgas rongid. 

Kõik 13 linna asuvad Hubei provintsis, kust viirus liikvele läks.

Mõned linnad on teatanud ka meelelahutusasutuste, sealhulgas teatrite ja karaokebaaride sulgemisest.

WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus kutsus neljapäeval Hiina võime üles tagama, et transpordipiirangud mitmetes linnades jäävad võimalikult lühikeseks.

"Hiina on rakendanud meetmeid, mida peab kohaseks koroonaviiruse levimise ohjeldamiseks Wuhanis ja teistes linnades. Me loodame, et need on efektiivsed ja samal ajal lühikesed," ütles Ghebreyesus Genfis ajakirjanikele.

Hiina ehitab uue viirusega nakatunutele 10 päevaga haigla

Hiina ehitab sadu inimesi nakatanud uue koroonaviiruse epitsentrisse 10 päevaga uue haigla, teatas riigimeedia reedel.

Riigi keskossa Wuhani linna rajatav haigla peaks olema kasutamiseks valmis 3. veebruaril, sest patsientide arv üha kasvab ja nüüdseks on surnud vähemalt 26 inimest.

Riigitelevisioon CCTV näitas kümneid ekskavaatoreid ja veokeid ehitusplatsil töötamas.

Uue haigla pindala on üle 25 000 ruutmeetri ja seal on ruumi 1000 voodile, teatas uudisteagentuur Xinhua.

Ehitustöid alustati niipea, kui selgus, et Hiinas haigestunud 830 inimese ravimiseks ei jätku olemaoslevates haiglates voodikohti.

Rohkem kui 11 miljoni elanikuga Wuhan püüab uude viirusse nakatunute ravi tsentraliseerida ning patsiendid 61 kliinikus ja haiglas isoleerida.

Viiruse tõttu suletakse osa Hiina müürist

Hiina võimud teatasid reedel ühe Hiina müüri lõigu ja mitme populaarse Pekingi turismiobjekti sulgemisest sadu inimesi nakatanud koroonaviiruse tõttu.

Viiruse leviku peatamiseks on ära jäetud suur osa uusaastapidustustest, Pekingi Keelatud linn ja Shanghai Disneyland on ajutiselt suletud.

Laupäevast alates ei pääse vaatama ka Mingi dünastia haudu ega Yinshani pagoodi. Juba reedel pandi kinni 2008. aasta olümpiamängude Linnupesastaadion.

Hiina müüri külastab aastas 10 miljonit turisti ja see on populaarne sihtkoht ka uusaastapidustuste ajal.

Nüüd on kinni müüri Juyongguani lõik ja ära jääb ka Simatai lõigu menukas templilaat. Mõnel pool mujal pääsevad külastajad müüri uudistama pärast palaviku mõõtmist.

Linnupesastaadion jääb võimude teatel esialgu suletuks 30. jaanuarini.

Hiina viiruse pärast närvis Aasia suuremad aktsiaturud stabiliseerusid

Aasia suuremad aktsiaturud olid reedel väikesel tõusul, pärast nädal kestnud volatiilsust seoses Hiina Wuhani linnast levima hakanud uue viirusega.

"Turud kardavad, et viirus võib levida, ja isegi kui ei levi, siis võib mõju Hiinale suur olla," ütles panga National Australia analüütik Tapas Strickland.

Hongkongi börs on nädalaga langenud pea 4 protsenti. Reedel tõusis see enne uusaastapuhkust päevaga 0,2 protsenti.

Tokyo börsiindeks Nikkei 225 tõusis reedel päevaga 0,1 protsenti, olles alates esmaspäevast langenud 1,2 prosenti. Sydney tõusis 0,3 protsenti.

Mandri-Hiina turgudel algas nädal kestev puhkus seoses Hiina uusaastaga. Enne puhkuse algust langes Shanghai börs aga pea 3 protsenti.

Endiselt püsib hirm, et kuna uusaastal reisivad üle riigi sajad miljonid hiinlased, võib viirus kiirelt levima hakata.

Hiina viiruse kahtlustusega valgevenelannal on ilmselt vaid gripp

Hiljuti Hiinast Minskisse saabunud valgevenelannal, kelle puhul peljatakse nakatumist Hiinas levivasse uude koroonaviirusesse, on ilmselt gripp, kuid koroonaviiruse välistamine on veel pooleli, teatas Valgevene tervishoiuministeerium.

Noort patsienti vaevasid haiglasse sissekirjutamisel lihasevalu, 38,5-kraadine palavik ja köha. Esimese hooga diagnoositi tal akuutne hingamisteede viirusnakkus, ütles ministeeriumi pressiesindaja Julia Borodun.

Laboritulemused näitasid täpsemalt, et tal on keskmise tõsidusega B-tüüpi gripp. Boroduni sõnul analüüsivad laborid naiselt võetud proove koroonaviiruse välistamiseks, kuid analüüs on veel pooleli.

Naine naasis enda sõnul Shanghaist 20. jaanuaril.

Prantsusmaa teatas kahest uue koroonaviiruse juhtumist

Prantsusmaa kinnitas reedel kahe uue koroonaviiruse juhtumit, need on esimesed Euroopas.

Prantsuse tervishoiuminister Agnes Buzyn ütles, et esimene haigusjuhtum registreeriti Bordeaux's ja teine Pariisis ning oodata on uusi juhtumeid.

Üks põhjus, miks Prantsusmaa on esimene Euroopa riik, kus uude viirusse haigestumise juhtumid on kinnitust leidnud, on ilmselt see, et välja on töötatud test, mis võimaldab arstidel haigestunuid kiiresti tuvastada, ütles Buzyn.

Üks haigestunu, 48-aastane mees, reisis läbi Hiinas viiruse keskmes oleva Wuhani ning saabus kolmapäeval Prantsusmaale. Ta pandi haiglasse Bordeaux's. Mees oli enne haiglasse toimetamist kontaktis umbes 10 inimesega, kellega nüüd püütakse ühendust saada.

Teine haigestunu külastas samuti Hiinat, kuid ministri sõnul on tal selle juhtumi kohta vähe infot.

Soomes võidi leida kaks Hiina uude viirusesse nakatunud Hiina turisti

Soome põhjaosas Ivalos kahtlustatakse, et ööl vastu reedet sealsesse tervisekeskusesse gripilaadsete sümptomitega pöördunud kahel Hiina turistil on nende kodumaal leviv uus koroonaviirus, kirjutas ringhääling Yle reedel.

Mõlemad hiinlased tulid Norra kaudu Soome viirusepuhangu epitsentrist Wuhani linnast. Hiina pere oli Lapimaal mõned päevad ringreisil.

Lapimaa keskhaigla nakkushaiguste arst Markku Broas ütles Svenska Yle-le, et patsientidelt võeti proovid reede hommikul ja need saadetakse analüüsimiseks Helsingisse tervishoiuinstituuti THL.

THL-i professori Mika Salmineni sõnul kulub analüüsitulemuste saamiseks ilmselt paar päeva. Kuna Hiinas leviv koroonaviirus on uus, siis nõuab Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) proovide topeltkinnitamist.

Salminen pidas vähetõenäoliseks, et kahel patsiendil on uus koroonaviirus, sest põhjapoolkera gripihooaeg alles käib ja palavikku tekitavaid haigusi levib praegusel aastaajal palju.

Põhja-Korea keelas välismaalastel Hiinast riiki tulla

Põhja-Korea peatas 10. veebruarini lennuühenduse Pekingi ja Pyongyangi vahel ning keelas inimestel saabuda riiki Hiinast ükskõik millise transpordivahendiga, edastas Venemaa saatkond Pyongyangis Facebooki kaudu.

"Saime teavet, et lennufirma Air China Pekingi-Pyongyangi reisid on kuni 10. veebruarini tühistatud, samuti on rangelt keelatud saabuda Hiinast Põhja-Koreasse ükskõik millise transpordivahendiga," seisis teates.

Saatkond teatas niisamuti noodist, mis saabus Põhja-Korea protokolliosakonnast ja kätkeb välismissioonidele ja nende perekondadele karmi nõuet vältida reise Hiinasse, mille elanikkonda on tabanud koroonaviiruse puhang.

Märgitakse, et mingeid piiranguid saabuda Põhja-Koreasse Vladivostoki kaudu ei ole, kui reisija just transiidiga Hiinast ei tule.

Hiina viirusepuhangu tagajärjel on surnud 26 inimest. Neist 24 surid kõik viiruse epitsentriks olevas Hebei provintsis, kuid reedel teatas Peking, et üks neist suri epitsentrist 2000 kilomeetri kaugusel Hiina kirdeosas Heilongjiangi provintsis.

Provints küll Põhja-Koreaga otseselt ei piirne, kuid asub talle üsna lähedal.

Briti valitsus peab Hiina viiruse asjus kriisiistungi

Briti valitsus koguneb reedel kriisiistugile, et pidada nõu uue koroonaviiruse üle, mis on nakatanud Hiinas sadu inimesi ja levinud ka teistesse riikidesse.

Valitsuse pressiesindaja ütles, et Suurbritannia on valmis erakorralisele ohule reageerima, kuid esialgu ei ole riigis ühtki kinnitatud nakkusjuhtu.

Kriisiistungist võtavad osa transpordi-, sise-, välis-, haridus- ja tervishoiuminister, ütles Downing Street.

Inglismaa tervishoiuamet teatas reedel, et Suurbritannias on koroonaviiruse kahtluse tõttu proovid võetud 14 inimeselt, viis neist on puhtaks tunnistatud ja üheksa ootab vastust.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: