Harku vallas Liikval algas autistide küla ehitus

Foto: ERR

Vaimupuudega täiskasvanute küla ehitus Harku vallas Liikval on alanud. Euroopa Liidu ja sotsiaalministeeriumi toetuse kõrval mängivad projekti rahastamisel kandvat rolli autistlike laste vanemate isiklikud annetused, mis kohati ulatuvad sadadesse tuhandetesse eurodesse.

Plaanitavast kolmest kokkupandavast peremajast esimene on Soomest kohal. Järgmisel nädalal saabuvad ülejäänud kaks.

Tesron Ehitus tegevjuht Kaspar Viksi sõnul on plaanis ehitada kümne kuuga kolm eluhoonet. Ehituskestvus on planeeritud 10 kuud. Ka kasutusload loodetakse saada aasta lõpuks.

Järgmise aasta alguses saavad Liikvale päeva- või nädalahoidu 30 täisealist autismihäiretega, Downi sündroomiga, vaimse arengu mahajäämusega ja sarnaste harvikhaigustega inimest. Projektil läheb kolmas aasta, ehitus maksab kolm miljonit eurot, millest kolmandik tuleb Euroopa Regionaalfondilt. Majade ehituseks on raha koos, sisustamiseks veel mitte.

SA Liikva Päikesekodu projektijuht Janno Kell ütles, et teenuskohad valmivad konkreetsetele peredele ja abivajajatele.

Autisti tavaeluga kohanemise keskusi algatavad enamasti autistide vanemad oma kulu ja kirjadega. Kui saadakse rehabilitatsioonikeskuse litsents, kaasneb sellega riigi toetus.

Laste korrektsiooni- ja arenduskeskus Impulss omanik Irina Jevlanova investeeris Liikva keskusesse sada tuhat eurot. "Et osta sisustus – nii palju maksis ainult sisustus ja personali väljaõpe. Seejärel rentisime ruumid," rääkis ta.

Irina Jevlanova investeeris ja tagas Liikva autistide küla investeeringut kokku 350 000 euroga.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: