Trumpi tagandamisprotsess võib juba reedel lõppeda õigeksmõistmisega

USA presidendi Donald Trumpi tagandamisprotsess senatis võib juba reedel lõppeda õigeksmõistva otsusega, kuna üks võtmetähtsusega vabariiklasest senaator teatas neljapäeva õhtul, et on vastu uute tunnistajate kutsumisele.

Tennessee senaator Lamar Alexander ütles, et ta hääletab "ei", kui reedel kaalutakse uute tunnistajate kutsumist Trumpi tagandamisprotsessile.

Neli vabariiklaste häält on vaja selleks, et uusi tunnistajaid kutsuda ning Alexanderit peeti üheks neist vähestest vabariiklastest, kes võiks seda toetada.

Maine'i senaator Susan Collins ütles, et ta toetab tunnistajate kutsumist, ning Utah' senaator Mitt Romney andis teada, et ta "suure tõenäosusega" toetab sellist sammu.

Alaska vabariiklasest senaator Lisa Murkowski ütles, et annab oma otsusest teada reede hommikul.

Kui ettepanek kutsuda uusi tunnistajaid tagasi lükatakse, võib senati enamuse liider vabariiklane Mitch McConnell teatada, et hääletus presidendi süüdi- või õigeksmõistmise üle korraldatakse juba reedel.

Tagandamisprotsessis ei taha tunnistajaid veel üks vabariiklane

Demokraatide katsed saada uusi tunnistajaid USA presidendi Donald Trumpi tagandamisele said reedel ilmselt surmahoobi, sest veel üks tähtis vabariiklasest senaator teatas, et ta ei toeta seda.

Alaska senaator Lisa Murkowski teatas reedel, et kavatseb hääletada eitavalt, kuid senat hiljem reedel uute tunnistajate kutsumist kaalub.

Demokraatidel on senati 100 kohast 47. Tunnistajate kutsumiseks ja protsessi jätkamiseks oleks neil vaja nelja vabariiklase toetust.

Murkowskit peeti üheks käputäiest vabariiklastest, kes võisid tunnistajate kutsumist toetada. Neljapäeval loobus toetusest veel üks nendest vabariiklastest, Tennessee senaator Lamar Alexander.

Senatis on 53 vabariiklast ja 47 demokraati, mistõttu on praktiliselt kindel, et Trump õigeks mõistetakse.

Demokraadid süüdistavad vabariiklasest USA presidenti ametiseisundi kuritarvitamises ja õigusemõistmise takistamises.

Presidendi süüdistuste taustal on juhtum, kus Trumpi kahtlustatakse Ukraina juhtkonna survestamises uurida demokraatide presidendikandidaadiks pürgiva Joe Bideni ja tema poja Hunteri tegevust. Trump ise on seda eitanud ja nimetanud uurimist nõiajahiks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: