Euroapteek lahkub Eesti apteekide ühendusest

{{1580995080000 | amCalendar}}
Euroapteek Priisles.
Euroapteek Priisles. Autor/allikas: Euroapteek

Euroapteek lahkub Eesti apteekide ühendusest ja lõpetab osaluse apteegireformi protsessis, mida nimetab täielikult liivajooksnuks.

Euroapteegi juhatuse esimees Oksana Kostogriz ütles pressiteate vahendusel, et ettevõtte prioriteet on valmistuda struktuurseteks reformideks, et jätkata apteegiteenuse pakkumist ka pärast 1. aprilli.

"Apteegireformi protsess on täielikult liiva jooksnud. Vähem kui kaks kuud enne praeguse seaduse jõustumist ei suuda Eesti apteekide ühenduse esimees ega ka poliitikud leida olukorrale mitte mingisugust mõistlikku lahendust," lausus ta.

Kostogrizi sõnul tuleks kogu senine reformiplaan tühistada ja seejärel asjaosalisi kaasates puhtalt lehelt uuesti ette võtta.

"Sisuliselt oleme olukorras, kus jõustub seadus, mida ei taha ükski turuosaline ega riik. Riigikogusse jõuavad parandus- ja muutmisettepanekud, mille ulatus on ühest äärmusest teise. Tegu on täiesti pretsedenditu olukorraga, kus protsessil pole omanikku, aga ometi minnakse sellega lõpuni," ütles ta.

Kostogriz lisas, et ehkki peaminister Jüri Ratase sõnul ei tähenda reformi peatamine viie aasta tagasi keeramist, on reform ise juba viis aastat ajast maha jäänud ja praegu, mil selle jõustumiseni on nii vähe aega, tuleks hoog maha võtta.

Euroapteegi müügi- ja turundusdirektor Andres Reimand kinnitas ERR-ile, et mingit tüli apteekide ühendusega ei tekkinud.

"Meie ootus on see, et et apteegituru osalised vaatavad reformiplaani uuesti üle ja ja loodetavasti alustavad siis juba läbimõeldumalt ja uuesti," lausus Reimand.

Reimand märkis, et 1. aprillist apteegireformi tõttu ühtegi Euroapteeki kinni ei panda.

Euroapteegi hinnangul pole ka Eesti apteekide ühendus seisnud lõpptarbija huvide eest ning on unustanud eesmärgi pakkuda klientidele taskukohaseid ravimeid.

Kostogriz märkis, et nad tahavad tagada oma apteegivõrgu jätkuvat toimimist, mistõttu teevad edasistel kuudel ettevõttes struktuurseid muudatusi. Kui aga apteegituru osalised ja ka riik on valmis reformi läbimõeldult uuesti alustama, on Euroapteek tema sõnul valmis protsessiga taas liituma.

Euroapteek, millel on Eestis 74 apteeki, kuulub Euroapotheca gruppi, mis tegutseb eriti aktiivselt Baltikumis ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikides.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: