Omniva: koroonaviirusega seotud tööseisakud peatasid Hiina pakivoo

Pakid Eesti Posti sorteerimiskeskuses.
Pakid Eesti Posti sorteerimiskeskuses. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Alates eelmisest nädalast on mitmetes Hiina piirkondades antud inimestele juhised püsida kodus vähemalt kuni 9. veebruarini. Seetõttu ei saadeta nii-öelda "koduaresti" perioodil Hiinast välja ka ühtki saadetist. Viirus ise pakkidega Eestisse ei levi.

Omniva operatsioonide juhi Kristi Undi sõnul toob ajutine Hiina pakivoo seiskumine tõenäoliselt kaasa mõningase saadetiste kuhjumise. "Juba rahvusvahelisse tarneahelasse jõudnud pakid jõuavad tavapäraselt meieni, aga ühel hetkel on oodata Hiina pakivoo pausi, millele järgneb järsk kuhjunud saadetiste tulv," selgitas Unt.

"Kui tööseisaku ajal kuhjuvad pakid jõuavad meile ühel hetkel suurte kogustena korraga, siis võib nende pakkide kohaletoimetamine võtta tavapärasest pisut kauem aega," lisas Unt.

Koroonaviirus Hiina pakiga Eestisse ei jõua. Maailma Terviseorganisatsiooni andmete järgi säilib viirus väliskeskkonnas: kõvadel pindadel 24-48 tundi, poorsetel materjalidel (riided, paber) 8-12 tundi ja niisketel pindadel kuni 72 tundi. Seetõttu ei kujuta Hiina postisaadetised endast tõsist õhtu.

Hiinast Eestisse saabuvad saadetised minimaalselt ühe nädalaga, enamasti aga kauem. Vahel võib paki jõudmiseks kuluda paar kuud ning enamasti läbivad saadetised ka vahepeatuseid, mistõttu on viiruse levik pakke käideldes väga madal. Olenemata väga madalast riskist võetakse ka postiettevõttes erilise tähelepanu alla igapäevane käte hügieen.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: