Kohus lasi suures rahapesus kahtlustatava jalavõruga vabadusse

Elektrooniline jalavõru.
Elektrooniline jalavõru. Autor/allikas: Rene Kundla

Harju maakohus vabastas koos tuntud ettevõtja Tiiu Järvistega suures rahapesus kahtlustatava mehe vahi alt, kuid jättis teise kahtlustatava vahi alla.

Kohus rahuldas vandeadvokaat Dmitri Školjari taotluse ja vabastas suures rahapesus kahtlustatava Aleksei Dremovi (40) vahi alt elektroonilisele valvele allutamisega. Samas jättis kohus vahi alla samuti suures rahapesus kahtlustatava Andrii Danchaki (36).

Suures rahapesus ja ligi kaheksa miljoni euro omastamise katses kahtlustatav Tiiu Järviste viibib vabaduses, kuna kohtult tema vahistamise taotlemist riigiprokurör Marek Vahing vajalikuks ei pidanud.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo pidas 9. detsembril kinni Järviste (56), Dremovi (40) ja Andrii Danchaki (36) ning viimased kaks prokuröri taotlusel ja kohtu loal vahistati. Riigiprokurör leidis, et mehed võivad jätkata vabaduses kuritegude toimepanemist või hakata kriminaalmenetlusest kõrvale hoidma.

Samas kriminaalasjas on kahtlustatav praegu väidetavalt USA-s viibiv ja tagaotsitavaks kuulutatud Andrei Štšemelev.

Kahtlustuse kohaselt on alates 2018. aasta maist AS-is GFC Good Finance Company toimepandud rahapesukuritegusid. Kahtlustuse kohaselt on GFC kaudu liikunud ligi kolm miljonit eurot kuritegelikust tegevusest saadud raha.

Riigiprokurör Marek Vahing on öelnud, et GFC tegevuse kontrollimiseni jõuti prokuratuuri, keskkriminaalpolitsei, kaitsepolitsei ja finantsinspektsiooni koostöö tulemusena.

Mullu kevadel tunnistas finantsinspektsioon kehtetuks Tiiu Järvistele kuuluva makseasutuse GFC Good Finance Company AS-i tegevusloa, kuna leidis, et ettevõte on viimastel aastatel oluliselt rikkunud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadust ning makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse nõudeid.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: