Lääne Elu: Lääneranna vald hakkab koole kinni panema

Lihula gümnaasium.
Lihula gümnaasium. Autor/allikas: Lihula gümnaasiumi FB konto

Lääneranna vallavalitsus tellis haridusvõrgu arengukava konsultatsioonifirmalt Cumulus, kes pakkus välja kaks võimalust koolivõrku koomale tõmmata: Metsküla ja Virtsu kool läheksid kinni mõlemal juhul, radikaalse reformiga saaks Lihula gümnaasiumist põhikool.

Maakonnaleht Lääne Elu kirjutab, et nn pehme reform sulgeks kaks kooli – Metsküla kooli ja Virtsu kooli. Lihulas säiliks gümnaasium, Kõmsil 6-klassiline kool, Koongasse, Lõpele ja Varblasse jääksid 4- või 6-klassilised koolid.

Radikaalne reform sulgeks kõik kuus põhi- ja algkooli ning Lihula gümnaasiumist saaks 9-klassiline kool. Avataks aga uus algkool Koonga, Lõpe ja Varbla laste jaoks.

Praegu on Lääneranna vallas seitse kooli: Lihulas gümnaasium, põhikoolid Lõpel, Koongas, Varblas ja Virtsus ning algkoolid Kõmsil ja Metskülas.

Lääneranna vald on vald Pärnu maakonnas. Vald moodustati 2017. aastal, kui haldusreformiga ühinesid kaks varem Lääne makonnas olnud valda (Lihula ja Hanila) ning kaks Pärnu maakonna valda (Varbla ja Koonga). Valla halduskeskus asub Lihulas. 2019. aasta seisuga elas vallas 5343 inimest.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: