Lähipäevil tabab Eestit talv ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Minupilt.err.ee/Silvia Viru

Vanarahvatarkus "Ega tali taeva jää" peab paika ka käesoleval erakordselt soojal, tuulisel ja vihmasel talvel. Ilmateenistus lubab lähipäeviks kogu Eestisse ohtralt lund, mis kohati vaheldub siiski vihma või lörtsiga.

Ilmateenistus märgib lähipäevade prognoosis, et järjekordne Atlandi madalrõhkkond on Läänemere äärde tulekul, jõuab eelolevaks ööks Lõuna-Rootsi ja kolmapäeva päeval Gotlandi lähistele. Madalrõhkkonna eel liikuv sajuala jõuab teisipäeva õhtul Hiiu- ja Saaremaale ning mandri lõunaserva ja laieneb eeloleval ööl üle Eesti. Sajab lund, pärast keskööd muutub sadu Saaremaal ja Lõuna-Eestis vesisemaks ning vastu hommikut jääb nõrgemaks.

Lisanduvate sademete hulk on Lõuna- ja Kesk-Eestis 4-7 mm. Kesk-Eestis võib lumekiht tõusta 5 sentimeetrini, Lõuna-Eestis aga märjema lume tõttu paari-kolmesentimeetriseks. Põhja poole jõuab sadu alles vastu kolmapäeva hommikut.

Kolmapäeva päeval aeg-ajalt sajab – Hiiumaal ning mandri põhjapoolses osas (Virtsu-Vändra-Alatskivi joonest põhja pool) tihedat lund sajuhulgaga 5-8 mm, mis võib õhtuks maa katta 5-10-sentimeetrise lumekihiga. Pole välistatud, et põhjarannikul on sadu tihedamgi, lisaks võib tugev kirdetuul tuisku keerutada. Lõuna pool on sadu nõrgem ja vesisem – sajab lörtsi, sekka ka vihma.

Neljapäeval jääb madalrõhkkond Gotlandi lähistele tiirlema ja selle servas sajab vahetevahel lund, Saaremaal ja Lõuna-Eestis ka lörtsi, kuid sadu on nõrgem ja lisanduv sadu tõstab lumekihi kõrgust vaid paar-kolm sentimeetrit.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: