PPA jagab riigipiiril terviseameti teavet koroonaviiruse kohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koroonaviirust puudutavad infovoldikud.
Koroonaviirust puudutavad infovoldikud. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Terviseamet saatis reedel politsei- ja piirivalveametile ametiabi palve, et PPA aitaks koroonaviirust puudutavat informatsiooni riigipiiridel jagada.

Terviseameti peadirektor Merike Jürilo kirjutas reedel saadetud ametiabi palves, et amet on koroonaviiruse kohta koostanud infomaterjali, mis on avalikkusele kättesaadavaks tehtud, lisaks toimub otsepostitus. "Politsei ülesannne on avaliku korra tagamine ja piirivalve valdkonna asjade korraldamine ning nende abil on riigil suurem tõenäosus jõuda vahetu kontaktini igas piiripunktis, sealhulgas isikuteni, kes saabuvad Eesti Vabariiki riskipiirkondadest," lisas Jürilo.

PPA panebki lisavahendeid info jagamisele lõuna- ja idapiiril ning Tallinna sadamas. Tallinna sadamas ja lennujaamas jagavad infomaterjali ka terviseameti töötajad.

"Idapiiril Venemaa poolt tulijatele antakse terviseameti informatsioon üle regulaarse piirikontrolli käigus. Lõunapiiril Läti poolt tulevaid reisijaid võivad Iklas ja Valgas peatada politseipatrullid, et tervisealane teave edasi anda. Edastame terviseameti informatsiooni inimeste enda heaolu nimel, et nad oskaksid terviseprobleeme märgata ja vajaduse korral pöörduda õigesse kohta," ütles PPA staabi operatiivgrupi juht Tago Trei.

Koroonaviirus on Eestis praegu diagnoositud kümnel inimesel, kes kõik viibisid enne haigestumist riskipiirkonnas. Terviseameti hinnangul on oluline kiiresti tuvastada riskipiirkondadest sissetoodud haigusjuhud, et takistada koroonaviiruse kohalikku levikut.

Koroonaviiruse sümptomid sarnanevad gripi haigusnähtudega ning avalduvad kahe nädala jooksul. Haigestunul tekib köha, palavik ja/või hingamisraskused. Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuandetelefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112. Koroonaviirust tasub kahtlustada juhul, kui inimene on viimase 14 päeva jooksul käinud haiguse riskipiirkonnas.

Lähtuvalt haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskuse (ECDC) riskihinnangust on alates 26. veebruarist koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piemonte regioonid), Iraan, Jaapan, Singapur ja Lõuna-Korea. Koroonaviiruse sissetoodud juhte on registreeritud üle maailma.

Eesti välisministeerium on kehtestanud reisihoiatuse Hiina, Itaalia, Iraani, Jaapani, Singapuri, Lõuna-Korea, Prantsusmaal Alsace'i piirkonna ja Saksamaal Nordrhein-Westfaleni liidumaa kohta.

Kõige õigem ja ajakohasem info koroonaviiruse COVID-19 kohta on leitav terviseameti kodulehelt.

Politsei- ja piirivalveamet jagab terviseameti koostatud informatsiooni Tallinna sadamas sõidukitega laevalt maha sõitvatele reisijatele, Valgas Läti poolt saabuvatele reisijatele, Koidula ja Luhamaa piiripunktis Venemaa poolt saabuvatele reisijatele, Tartu lennujaama saabuvatele reisijatele, Narva piiripunktis Venemaa poolt saabuvatele reisijatele, Iklas Läti poolt saabuvatele reisijatele.

Lisaks on Tallinna sadamas ja lennujaamas üles seatud termokaamerad, millega töötavad tervishoiuspetsialistid. PPA ametnikud osutavad tervisehoiutöötajatele vajadusel abi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: