Kiik: püüame ära hoida haiguskollete teket riigis

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Valitsuskabineti laupäevane istung Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Valitsus püüab ära hoida koroonaviiruse COVID-19 haiguskollete tekke Eestis, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik pärast laupäeval peetud valitsuskabineti viiruse-teemalist nõupidamist.

Tänase seisuga on haiguse üksikjuhtumi sissetoomise risk Eestisse väga kõrge, haiguse kohapealse piiratud leviku tõenäosus keskmine kuni kõrge ning haiguse kohapealse laialdase leviku tõenäosus madal, teatas valitsuse pressiesindaja pärast kabinetinõupidamist.

Praeguses olukorras tehakse kõik, et vältida riigisiseste haiguskollete teket ja piirata viiruse kohapealset levikut, ütles Kiik pressiteate vahendusel.

"Riigi tungiv soovitus inimestele on jätkuvalt mitte reisida riskipiirkondadesse. Kui inimene on riskipiirkonnas käinud või sealt on tulnud tema lähikondlane, tuleb kindlasti jälgida oma tervist. Inimesed, kel on ettevaatusabinõuna palutud jääda koju, ei tohi linnas ringi käia ning koroonaviirusesse nakatanud peavad rangelt jälgima kodust karantiini," rõhutas minister Kiik. "Hetkeseisuga on terviseamet teinud 242 koroonaviiruse testi, millest kümme on olnud positiivsed. Terviseamet jälgib kokku 156 inimest," täiendas sotsiaalminister.

Covid-19 levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, viiruse inkubatsiooniaeg on umbes 14 päeva, keskeltläbi viis päeva. Sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskusi. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomulikud sümptomid, eelkõige köha.

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse.

Kui inimene kahtlustab haigestumist koroonaviirusesse, tuleks nõu pidada kas oma perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220. Tõsisema tervisemure (nagu hingamisraskused) korral tuleks helistada hädaabinumbril 112. Kindlasti ei tohiks minna abi otsima mõne haigla erakorralise meditsiini osakonda, sest sellisel juhul võib inimene võimalikku viirust edasi levitada teistele ruumis viibijatele.

Pidevalt uuenevat infot COVID-19 ja riskipiirkondade kohta leiab terviseameti erilehelt: www.koroonaviirus.ee

Uuesti koguneb valitsus olukorda arutama esmaspäeval.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: