Põhja-Korea ähvardas USA-d dialoogi katkestamisega

Põhja-Korea diktaator Kim Jong-un.
Põhja-Korea diktaator Kim Jong-un. Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Põhja-Korea hoiatas esmaspäeval, et võib katkestada dialoogi Ühendriikidega ning sarjas taas USA välisministrit Mike Pompeot, kes kutsus rahvusvahelist üldsust säilitama režiimivastaseid sanktsioone.

Pompeo kutsus eelmisel nädalal maailma riike "jätkama diplomaatilist ja majanduslikku survet seoses Põhja-Korea tuuma- ja ballistiliste rakettide programmiga ning kutsus Pyongyangi naasma kõnelustele. 

Ühendriikidega peetavate läbirääkimiste eest vastutav tundmatuks jääda soovinud Põhja-Korea ametiisik nimetas riikliku uudisteagentuuri KCNA teatel Pompeo sõnavõttu naeruväärseks. 

"Kui kuulsime Pompeo naeruväärset juttu, sundis see meid loobuma igasugusest lootusest dialoogile," ütles ametiisik. "Me läheme oma teed."

Põhja-Korea teatas ülisuure mitmelasulise raketiheitja katsetusest

Põhja-Korea katsetas "ülisuurt" mitmelasulist raketiheitjat, vahendas riigimeedia esmaspäeval, päev pärast Lõuna-Korea sõjaväe teadet, et totalitaarne riik tulistas välja kaks lühimaa ballistilist raketti.

Souli teatel tulistati raketid Wonsani rannikulinnast ja need lendasid 230 kilomeetrit, tõustes kuni 30 kilomeetri kõrgusele.

Põhja-Korea riikliku uudisteagentuuri KCNA teatel katsetati edukalt mitmelasulist raketisüsteemi, millega hakatakse varustama Korea Rahvaarmee üksusi. Agentuur ei avaldanud relva tehnilisi üksikasju ega seda, kas katsetusi jälgis ka liider Kim Jong-un.

Tegemist oli Põhja-Korea neljanda suurema relvakatsetusega sel kuul. Kolmel eelneval katsetusel osales ka Kim.

"Ülisuurte mitmelasuliste raketiheitjate kasutuselevõtt on väga tähenduslik ja tähtis töö, millega viiakse täide partei keskkomitee strateegilised kavatsused riigikaitse vallas," ütles keskkomitee aseesimees Ri Pyong-chol.

Lõuna-Korea staabiülemate ühendkomitee teatel on raketikatsetused COVID-19 pandeemia valguses kohatud ning need tuleks otsekohe lõpetada.

Kuigi Põhja-Korea ei ole teatanud ühestki koroonaviiruse juhtumist, spekuleeritakse, et riik on haiguspuhangut varjanud ja vajab hädasti välisabi.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: