USA-s kaotati märtsis 701 000 töökohta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Inimtühi Manhattan. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

USA-s kaotati märtsis 701 000 töökohta koroonaviiruse epideemia tõttu kehtestatud reeglite tõttu, töötus kasvas 4,4 protsendile, teatas reedel Ühendriikide tööministeerium.

Tegemist oli suurima töökohtade kaotamisega alates 2009. aasta märtsist finantskriisi ajal ning suurim töötusemäära tõus 45 aasta jooksul. 

Tööministeerium rõhutas, et pandeemia mõju USA tööturule märtsis täpselt mõõta nad ei suuda. 

Meelelahutus- ja majutussektorites, mida pandeemia reisikeeldude tõttu eriti räsinud on, kaotati 459 000 töökohta.

Töökohtade kadu oli aga ka märkimisväärne tervishoiu-, jaekaubandus- ja äriteenustesektoris.

"Oluline on silmas pidada, et mõlema uuringu vaatlusperiood märtsis oli enne mitmeid koroonaviirusega seotud äride ja koolide sulgemisi kuu teises pooles," rõhutati raportis.

Kuu kahel viimasel nädalal, mis raportis ei kajastu, kaotas tööministeeriumi andmeil töö kümme miljonit inimest, kes taotlesid esmakordselt töötushüvitist.

USA-s tekkis nädalaga juurde rekordilised 6,65 miljonit töötut

USA-s lõi töötuks registreerunud inimeste arv järjekordse rekordi ning nädalane kasv ületas sisuliselt kõikide majandusanalüütikute prognoose.
28. märtsiga lõppenud töönädalal registreeris end töötuks ja taotles töötu abiraha kokku 6,65 miljonit ameeriklast, vahendab Bloomberg.

Tööministeerium täpsustas ka möödunud nädalal püstitatud eelmist rekordit ning kergitas seda 3,31 miljoni uue töötuni.

Tulemus ületab majandusanalüütikute prognoose, mille kohaselt arvati, et selle ajaga tuleb töötuid juurde 3,76 miljoni võrra.

Arv peegeldab tõenäliselt osaliselt seda, et just sellel perioodil olid paljud poed ja restoranid sunnitud oma uksi sugema

Kõige rohkem uusi töötuid tekkis mainitud ajaperioodil juurde California osariigis (879 000). Järgnesid Pennsylvania (406 000), New York (366 000) ja Michigan (311 000).

USA föderaalreservi Saint Louis' haru varasema prognoosi kohaselt võib koroonaviirusest tingitud majanduskriisi tõttu kaduda umbes 47 miljonit töökohta. See tähendaks, et töötuse määr kerkiks Ameerika Ühendriikides üle 32 protsendi.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: