USA töötus kasvas ootamatult

Kauplus USA-s, mis teatab koroonakriisi tõttu tegevuse lõpetamisest.
Kauplus USA-s, mis teatab koroonakriisi tõttu tegevuse lõpetamisest. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Ameerika Ühendriikide töötuse näitajas kasvas eelmisel nädalal ootamatult, mis paistab kinnitavat väiteid, et koroonakriisi järgne majanduse taastumine kaotab valitsuse toetuste vähenemisel oma hoogu.

USA tööministeeriumi neljapäeval avaldatud andmete kohaselt esitas möödunud nädalal töötutoetuse taotluse 870 000 inimest, mida on 4000 võrra rohkem kui nädal varem. Hooajaliste kõikumiste suhtes kohaldamata taotluste number, mida eelistavad kasutada majanduseksperdid, kasvas isegi 28 527 võrra.

Kokku oli septembri esimeses pooles Ühendriikides tööta 26 miljonit inimest, mis näitab, et tööturul on raskusi taastumisega.

Kui majanduse taaskäivitamine mais suurendas äritegevuse aktiivsust, on tööstuse nõudlus jäänud madalaks, mistõttu pole ka peatunud töökohtada kadumine. Lisaks on hakanud töökohti vähenenud nõudluse tõttu kärpima ka finants- ja tehnoloogiasektor, mis esialgu ei kannatanud koroonaviiruse ohjeldamiseks rakendatud kohustuslke sulgemismeetmete tõttu.

USA Föderaalreservi juht Jerome Powell kutsus kolmapäeval Kongressis esinedes tegutsema majanduse taaskäivitamise toetamiseks.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: