Läti kaasas rahvusvahelistelt turgudelt miljard eurot

{{1586245740000 | amCalendar}}
Läti eurod.
Läti eurod. Autor/allikas: ERR

Läti riigikassa kaasas koroonakriisiga tegelemiseks rahvusvahelistelt turgudelt veel miljard eurot, teatas rahandusministeerium esmaspäeval.

Riigikassa kaasas miljard eurot kolmeaastaste võlakirjade emissiooniga. Võlakirjade tootlikkus on 0,209 protsenti ja kupongimäär 0,125.

"Riigikassal läks täna korda edukas tehing rahvusvahelistel finantsturgudel, millega tõsteti valitsuse rahastust edasisteks meetmeteks majanduse stimuleerimisel ja elanike toetamisel COVID-19 kriisi mõju ületamiseks," ütles rahandusminister Janis Reirs esmaspäeval.

Läti võlakirju ostsid peamiselt investorid Euroopa riikidest, näiteks varahaldusfirmad ja pangad Saksamaalt, Austriast, Prantsusmaalt, Ühendkuningriigist ja Skandinaaviast.

Läti valitsus on pandeemia mõjude leevendamiseks eraldanud pea kolm miljardit eurot.

Valitsus kiitis heaks meediasektori toetamise 2,04 miljoni euroga

Läti valitsus otsustas teisipäeval eraldada ettenägematuteks juhtumiteks mõeldud vahenditest meediale 2,04 miljonit eurot koroonakriisiga toimetulemiseks, teatas kultuuriministeerium.

Ministeeriumi teatel on see raha vajalik erameedia töö järjepidevuse tagamiseks ja võimekuse suurendamiseks, mis omakorda tagab kohaliku meediasisu kvaliteedi.

2,04 miljonist eurost läheb miljon massimeedia nõukogule (NEPLP), et tagada COVID-19 kriisi ületamise ajal teabe ja arvamuste mitmekesisus ja tagada elektroonilises kommertsmeedias teaberuumi julgeolek. 

Veidi üle miljoni eraldatakse kultuuriministeeriumi meediatoetusfondi tegevuseks, et tagada COVID-19 kriisi ületamise ajal teabe ja arvamuste mitmekesisus ning inforuumi julgeolek trükimeedias ja kommertsuudisteportaalides, aga samuti selleks, et katta ajakirjandustellimuste kohaletoimetamise ja elektroonilise meedia programmide edastamise kulusid. 

Sellest summast on 599 500 eurot määratud trükimeedia ja erauudisteportaalide toetamiseks, 223 700 eurot tellitud ajakirjanduse kohaletoimetamiseks ja 217 700 eurot elektroonilise meedia edastuskulude katmiseks eriolukorra ajal.

Läti rahandusministriJanis Reirsi sõnul on meedia praeguses kriisiolukorras strateegilise tähtsusega sektor, eriti riikliku julgeoleku seisukohast.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: