Klandorf tahab teada, kes lubas aprillis naastrehvidega sõita

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf
Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf soovib järelevalvemenetluse algatamist, et teada saada, kes ja miks lubas aprillis naastrehvidega sõitmist.

"Palume teavet, kes ja millise haldusotsuse alusel on väljastanud informatsiooni, mille kohaselt loetakse tervel 2020. aasta aprillikuul esinevaid ilmaolusid talvisteks tee- ja ilmastikuoludeks ning politsei kindlasti aprillis kellelegi naastrehvidega sõitmise eest trahvi ei tee," seisis Klandorfi poolt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, maanteeametule ja politsei- ja piirivalveametile saadetud kirjas.

"Üldteada olevalt põhjustavad naastrehvidega sõidukid teekatete kulumist ja peenosakete sattumist õhku, mis otseselt on seotud nii inimeste tervisele kahjuliku mõju avaldamisega kui ka täiendavate teehoiu remondi- ja hoolduskuludega teede omanikele," märkis Klandorf.

"Samuti peame vajalikuks välja tuua, et vajame ülaltoodud informatsiooni ja ametkondliku menetluse algatamist, otsustamaks, kas ja millises ulatuses on põhjendatud kahjude sissenõudmine otsuse teinud ametiisikult või organisatsioonilt," kirjutas abilinnapea.

Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane ütles märtsi lõpus, et naastrehvide vahetamisega ei pea kiirustama, kuna aprillis võib temperatuur langeda miinuskraadideni.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo märkis omalt poolt, et arvestades muutlikku ilma ja liiklejate turvalisust, politsei kindlasti aprillis kellelegi naastrehvidega sõitmise eest trahvi ei tee.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: