Kevadtorm on erakorraliselt vaid keskpolügooni aladel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: NATO Battlegroup Estonia

Õppusel Kevadtorm tänavu maastikulist haaret pole, õppus toimub keskpolügooni aladel. Kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti ütles "Aktuaalsele kaamerale", et uusi nakatunuid pole ja ilmselt on haiguse tipppunkt saavutatud.

Tänavune õppus Kevadtorm toimub väiksemal, ainult keskpolügooni territooriumil ja selles osaleb kolmandik neist, keda algselt oodati, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Välismaalt külalisi ei tule. "Koos liitlastega oleks see number 10 000 tuuris olnud. /.../ See number jääb suurusjärku 3000-4000 inimest. Üle selle praegu vajadust ega võimalust ei näe," ütles Lusti.

Kevadtorm kestab orienteeruvalt 26. aprillist 8. maini, kuigi ettevalmistused juba käivad. Laialdast territooriumi hõlmav taktikaline osa jääb tänavu ära.

"Võimalik, et suur osa selle aasta Kevadtormist saab olema üks suur lahinglaskmiste etapp, mis iga-aastaselt oleks järgnenud traditsioonilisele Kevadtormile," rääkis Lusti.

Kevadtormi ajal pole karantiinis eeldatavasti rohkem ajateenijaid kui eelnevatel aastatel - mõnikümmend ülemiste hingamisteede haiguste põdejat. Alates 7. aprillist ühtegi uut nakatumist kaitseväes tuvastatud pole.

NATO lahingugrupi Briti ja Taani sõdurid osalevad Kevadtormil. Nende seas pole seni ühtegi nakatunut. Liitlaste sõdureid on testitud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: