EL ja Suurbritannia jätkavad järgmisel nädalal kaubanduskõnelusi

Suurbritannia lipp.
Suurbritannia lipp. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Suurbritannia ja Euroopa Liidu esindajad leppisid kolmapäeval kokku, et jätkavad Brexiti-järgseid kaubanduskõnelusi ning alates järgmisest nädalast on asjaosalistel kavas korraldada kolm läbirääkimisvooru.

Algse kava keeras pea peale koroonaviiruse pandeemia. 

EL-i pealäbirääkija ja tema Suurbritannia kolleegi David Frosti telefonivestluse järgses avalduses ei olnud juttu võimalusest edasi lükata Suubritannia ühendusest lahkumise 31. detsembriks kavandatud lõpptähtaeg.

"Pooled leppisid kokku vajaduses korraldada järgmised kõnelustevoorud, et teha tõelisi, käegakatsutavaid edusamme läbirääkimistel juba juuniks," märkisid nad, kirjeldades oma videokonverentsi konstruktiivsena. 

Selleks kohtuvad mõlemad läbirääkimismeeskonnad videkonverentsi teel, et vaielda selgeks erinevad peatükid tulevastes kaubandussuhetes Ühendkuningriigi ja EL-i ühisturu vahel. 

Need voorud kestavad igaüks umbes nädala – alates 20. aprillist, 11. maist ja 1. juunist – ning sellele lisandub kõrgetasemeline kohtumine juunis, kus tehakse senitehtust ülevaade ja vaadatakse, kas läbirääkimistes on vaja teha paus.

Briti peaminister Boris Johnson on kinnitanud, et ei ole mingit varianti, et Suurbritannia jääks järgima EL-i reegleid pärast 31. detsembrit. 

Samas on osa vaatlejaid hoiatanud, et koroonaviiruse epideemia on muutnud kiire leppe saavutamise võimatuks. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: