Terviseamet arutab plaanilise ravi järk-järgulist avamist

Terviseameti hoone Tallinnas Paldiski maanteel.
Terviseameti hoone Tallinnas Paldiski maanteel. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Valitsuse erikomisjon toetas ettepanekut plaanilise ravi järk-järguliseks avamiseks. Juhul kui nädalavahetus ei too uute haigusjuhtude hüppelist kasvu, teeb terviseamet otsuse plaaniliste tervishoiuteenuste taasavamiseks järgmisel nädalal.

"Näeme, et eriolukorras seatud piirangud ja inimeste vastutustundlik käitumine on aidanud koroonaviiruse levikut piirata ja hoida uute nakatumiste arvu madalal. Juhul kui nädalavahetusel uute haigusjuhtude hüppelist kasvu ei tule, saame hakata tulevast nädalast plaanilise ravi ja uuringute mahtusid järk-järgult suurendama," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Tingimused ravimahtude suurendamiseks seab terviseamet kooskõlastamisel raviasutustega.

Kavas on sätestada, et plaanilise raviga tegelev personal ei tohi igapäevase töö käigus kokku puutuda COVID-19 patsientidega. Samuti ei tohi ravi taastavas asutuses viimase kahe nädala jooksul olla personali hulgas COVID-19 nakatumist.

Juhul kui patsiendil on COVID-19 esinemise risk, peab temaga kokkupuutuv personal kandma isikukaitsevahendeid.

Statsionaarsele ravile määratud patsiendid peavad olema testitud 24 tundi enne ravi algust ning COVID-19 testimise tulemus peab olema negatiivne.

Samuti on plaaniline arstiabi kavas järk-järgult taastada Kuressaare haiglas vastavalt haigla ja hädaolukorra meditsiinijuhi poolt väljatöötatavale plaanile.

Reedese seisuga on Eestis tehtud 37 594 koroonaviiruse testi, positiivseks on osutunud neist 1459 ehk 3,9 protsenti.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: