USA senat kiitis heaks päästepaketi väikefirmadele

{{1587520860000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hertzii kasutamata rendiautode read Toronto lennujaamas. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA senat võttis vastu pea 500 miljardi dollari suuruse abipaketi, mis peaks aitama koroonaviirusest räsitud väikeettevõtteid ja haiglaid. Samuti soovitakse suurendada testimisvõimekust.

Rahandusministeeriumi ja kongressi läbirääkijad vaidlesid järjekordse abipaketi üle mitu nädalat. Peamine murekoht oli 380 miljardi dollari suurune toetus väikeettevõtetele.

"Me tahtsime kokkulepet, mis aitaks lihunikku, pagarit ja küünlajala valmistajat – tavalist väikeettevõtjat. Me pidime neid aitama," rääkis USA senati demokraatide juht Chuck Schumer.

Väikeettevõtted saavad toetusele ligi läbi kindla programmi. Paljud neist jäid eelmisest abist ilma, sest nad ei saanud laenukinnitust. Pangad eelistasid pigem suuremaid ettevõtteid.

"Mingil määral ei saanud need ettevõtted asjadest aru ja kui nad maksavad laenud tagasi, siis on kõik hästi, aga kui nad seda ei tee, siis ootavad neid tõenäoliselt ees muud tagajärjed," märkis USA rahandusminister Steven Mnuchin.

Abipaketist läheb haiglatele 75 miljardit dollarit. Samuti soovitatakse suurendada testimisvõimekust, millele kulutatakse 25 miljardit dollarit. Osa sellest rahast jääb valitsuse kätte, teine osa liigub otse osariikidele.

President Donald Trump rääkis testimisest ka New Yorgi kuberneri Andrew Cuomoga kohtudes.

"Me kavatseme kõik teha koostööd, et nad saaksid lisateste ja loodame, et see mudel töötab ka teiste osariikidega," ütles Trump.

Trump on andnud märku, et kavatseb abipaketi allkirjastada. Enne peab aga selle üle hääletama esindajatekoda ja see toimub tõenäoliselt neljapäeval.

Ühendriikides on koroonaviiruse pandeemia tõttu töötuks jäänud 22 miljonit inimest. Näiteks USA autorendihiid Hertz teatas teisipäeval, et koondab seoses koroonaviiruse pandeemia põhjustatud ränga hoobiga turismile 10 000 töötajat Põhja-Ameerikas. Tegemist on 26,3 protsendiga Hertzi töötajatest maailmas.

Presidendi täpsustusel peatatakse sisseränne 60 päevaks

President Donald Trump täpsustas teisipäeval, et peatab sisserände 60 päevaks ja selle eesmärgiks on muu hulgas kaitsta ameeriklaste töökohti.

Trump tegi esmaspäeva hilisõhtul sotsiaalmeedias avalduse sisserände peatamisest, kuid ei lisanud sellele mingeid üksikasju.

"Immigratsiooni peatamine aitab töötuid ameeriklasi, kui me riigi taasavame. See paus kestab 60 päeva," ütles president nüüd.

Trump lisas, et võib kaaluda pausi pikendamist võttes aluseks majandustingimused, mis selle aja möödudes valitsevad.

Presidendi sõnul ei puuduta kõnealune määrus töölisi, kes saabuvad riiki ajutiselt.

"Me allkirjastame selle tõenäoliselt homme. Seda koostatakse praegu ja täna öösel ning see on asi, mida me praegu siin riigis vajame," jätkas riigipea.

Allikas: BNS-ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: