Rahandusministeerium otsib Eestile USA-s õigusteenuse pakkujat

Rahandusminister Martin Helme
Rahandusminister Martin Helme Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Rahandusministeerium otsib Eesti riigile USA-s õigusteenuse osutajat seoses rahvusvahelise rahapesu tõkestamise nõuete rikkumisega ja trahvide sissenõudmisega.

Rahandusminister Martin Helme esitas justiitsministeeriumile teavituse, et rahandusministeerium on pöördunud Eesti saatkonna poole Washingtonis, kes aitaks ministeeriumil leida riigile parimat juriidilist esindajat.

USA võimud teatasid möödunud sügisel, et hakkavad uurima Eestiga seonduvaid rahapesujuhtumeid Ühendriikides. Lisaks varasemale Danske Banki skandaalile alustati uurimist ka Swedbanki suhtes.

Rahandusminister Martin Helme külastas mullu oktoobris USA-s rahvusvahelist advokaadibürood, kohaliku rahandusministeeriumi abiministrit ning Londonis korruptsiooni ja rahapesu paljastamisega tegelevat Bill Browderit. Helme eesmärgiks oli kindlaks teha, et enamus rahapesuga seonduvaid trahve makstaks Eesti eelarvesse.

Praegu on rahandusministeeriumil valikus kolm advokaadibürood, milleks on White & Case, Cleary Cottlieb Steen & Hamilton ning Freeh, Sporkin & Sullivan.

Vastavalt firmade kodulehtedele on nendest esimene rahvusvaheline advokaadibüroo, mis tegeleb suurpankade, idu- ja riigifirmade ning valitsuste esindamisega. Cleary Cottlieb Steen & Hamilton on spetsialiseerunud MTÜ-de, rahvusvaheliste organisatsioonide ning valitsuste esindamisele. Freeh, Sporkin & Sullivan esindab enamasti suurfirmasid, avdokaadibüroosid ning individuaalisikuid.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: