Valitsus lubab sporditreeninguid õues ja vabaõhumuuseumide avamist 2. maist

Harrastajad Haapsalu staadionil
Harrastajad Haapsalu staadionil Autor/allikas: ERR

Alates 2. maist lubatakse vabaõhumuuseumide ja muuseumide õuealal olevate eksponaatide külastamine ning välitingimustes sporditegevuste ja -treeningute läbiviimine, teatas valitsus.

Sporditegevuste ja -treeningute korraldamist lubatakse tingimusel, et osalejaid on grupis maksimaalselt kümme ja peetakse kinni 2+2 reeglist. Koos tohib liikuda üksi või kahekesi ning teistega tuleb hoida kahemeetrist vahet. Sporditegevuste korraldaja peab tagama desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Tegevuse korraldamisel on vaja lisaks hoida osalejate vahel distantsi ja rühmas olevaid inimesi hajutada, samuti tuleb rühmade komplekteerimisel arvestada osalejate vanust ning sportimisvahendeid tuleb desinfitseerida.

Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastas esmaspäeval ka korralduse, millega tühistab alates 2. maist seni kehtinud viibimiskeelu välijõusaalides.

Välijõusaalides võib alates 2. maist treenida, kui selle omanik või valdaja tagab jõusaali inventari desinfitseerimise pärast igat kasutuskorda, kuid mitte harvem kui iga nelja tunni järel.

Lubatakse ka vabaõhumuuseumide ja muuseumide õuealal olevate eksponaatide külastamine, kui külastajaid on grupis maksimaalselt kümme ja nad järgivad 2+2 reeglit ning teenuseosutaja tagab desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Eksponaatidesse siseneda endiselt ei tohi, näiteks ei ole lubatud külastada vabaõhumuuseumi territooriumil olevaid talumajasid.

Eriolukorra meetme nõuetekohaselt täitmata jätmisel rakendatakse korraldaja või teenuseosutaja suhtes sunniraha 2000 eurot.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: