Kultuurikomisjon esitab ERR-i nõukogu kandidaatideks Espaki, Hõbemäe ja Trasbergi

{{1588852680000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Riigikogu kultuurikomisjon valis riigikogu suurele saalile kinnitamiseks kolm kandidaati Eesti Rahvusringhäälingu nõukogusse - Peeter Espaki, Priit Hõbemäe ja Viktor Trasbergi. Ootamatu käigu tegi komisjoni istungil Isamaa, kes asendas oma senise liikme Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa Sven Sesteriga.

Kultuurikomisjoni esimehe Aadu Musta sõnul ei olnud valiku tegemine lihtne, sest pädevaid kandidaate oli mitmeid.

"Komisjoni tänase otsusega valiti inimesed, kelle puhul on tõesti tegemist tunnustatud professionaalidega ning pikaajalise akadeemilise tausta või eelneva meediakogemusega asjatundjatega," rääkis Must.

Kultuurikomisjoni ettepaneku kohaselt algaksid ERR-i uute nõukogu liikmete volitused 27. maist. Eelnõud arutatakse riigikogu täiskogus ühel lugemisel, otsusena vastuvõtmiseks on vajalik poolthäälteenamus.

Rahvusringhäälingu nõukogusse kuulub üks esindaja igast riigikogu fraktsioonist riigikogu koosseisu volituste lõppemiseni ning neli asjatundjat rahvusringhäälingu tegevusvaldkonna tunnustatud asjatundjate hulgast, kelle volituste tähtaeg on viis aastat.

Kolmest kandidaadist ei kuulu keegi hetkel ühtegi erakonda, kuigi Trasberg lahkus alles üsna hiljuti, 16. aprillil Keskerakonnast. Peeter Espak oli aga 26. märtsini sootuks Vabaerakonna liige.

Isamaa asendas Ladõnskaja-Kubitsa Sesteriga

Riigikogu Isamaa fraktsioon asendas kultuurikomisjoni istungil komisjoni senise liikme Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa Sven Sesteriga, kuna Ladõnskaja-Kubits polnud väidetavalt nõus toetama kandidaati, keda toetas Isamaa fraktsiooni enamus.

"Vastab tõele, et tänasel komisjoni istungil mind vahetati välja. Põhjus on eriarvamus konkursi läbiviimise suhtes. Konkreetseid nimesid ma kommenteerima ei hakka, seda peavad tegema valiku autorid. Aga täna me nägime halba poliitilist praktikat," ütles Ladõnskaja-Kubits.

Purga: oli tugevamaid kandidaate

Kultuurikomisjoni reformierakondlasest liige Heidy Purga kirjutas kommentaariks komisjoni valikule sotsiaalmeedias, et kõik valitud kandidaadid said kokku täpselt kuus häält: "Sama palju oli komisjoni koalitsiooni esindajaid, kusjuures üks komisjoni liige, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, vahetati hääletuseks välja."

"Minu hinnangul osales konkursil kandidaate, kelle kompetents avalik-õigusliku meedia juhtimise, meediaorganisatsioonide tuleviku ja finantsmaailma vallas olid tugevamad kui nii mõnelgi valituks osutunud kandidaadil. Liiatigi, kelle varasemad väljaütlemised ei tekita kahtlust nende poliitilises kallutatuses," lisas Purga.

"Isiklikest kogemustest saan öelda, et ringhäälingunõukogu ei ole positsioon oma vaadete läbisurumiseks, ammugi mitte sisusse sekkumisel. Loodetavasti see ei muutu," märkis Purga.

"Enda kogemusest ERR-is ja ringhäälingunõukogus töötades saan öelda, et ERR on pidevas turbulentsis, väga habras, mõjutatav ja haavatav. Kui nüüd valitakse ringhäälingunõukokku inimesed, kes seisavad võimule võib-olla liiga lähedal, küll kaude, siis see seab lihtsalt ERR-i väga halba olukorda," lausus Purga ERR-ile.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: