Popov piirangute jätkumisest: seaduse täitmine peab olema kui aamen kirikus

{{1589558640000 | amCalendar}}
Foto: Kairit Leibold/ERR

Alates esmaspäevast eriolukord lõpeb, kuid see ei tähenda, et kõik piirangud lõpevad. Terviseameti kriisistaabi juhi Arkadi Popovi sõnul peavad inimesed ise ka edaspidi käituma mõistlikult ja nii, et nad ei nakatuks.

Selle nädalal vaieldi Toompeal, kas 2+2 reegel peab jääma ametlikult kehtima ka pärast eriolukorra lõppemist. Otsust oli vaja, sest seniste eriolukorra piirangute kehtivus lõpeb ööl vastu esmaspäeva, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"2+2 reegel on olnud kogu selle koroonakriisi üks nurgakivi ja kindlasti tänases seisus, et seda 18. mail lõpetada, ma ei pea õigeks. 2+2 reegel peab kindlasti edasi kehtima," rääkis peaminister Jüri Ratas.

Kuigi paljud Eesti inimesed hoiavad alateadlikult distantsi, peab 2+2 reegel peaministri kinnitusel jääma kehtima konkreetse nõudena, mitte soovitusena.

Terviseameti kriisistaabi juhi Arkadi Popovi sõnul elab Eestis mõistlik rahvas, kes adub võimalikke riske, ning mõistlikud inimesed planeerivad oma tegevusi nii, et need oleksid ohutud.

"Siin ma ei soovitaks kinni kiiluda teatud valimitesse, aga rohkem mõelda selle peale, kuidas ma käitun reaalselt, kuidas ma käitun selleks, et ma ei nakatuks. Siin minu jaoks kõige olulisem number ongi kaks. Kaks meetrit ümberringi, kui ma ei tunne inimesi, kellega koos olen kontaktis, ja see kontakt ei tohiks olla pikk, me räägime 15 minutit," rääkis ta.

Popovi sõnul ei ole reeglite kaotamine lihtne. See peab olema kaalutletud otsus ning viimane sõna on valitsusel.

"Mis on väga oluline - seaduse täitmine peab meil kõigil olema aamen kirikus, eriti kriisiolukorras," ütles Popov.

Kui ööl vastu esmaspäeva lõpeb eriolukord, siis jääb 2+2 reegel kehtima nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse alusel.

Vaata peaminister Jüri Ratase pöördumist piirangute jätkumise kohta:

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: