Tallinna lennujaam alustab lennuliiklusala laiendustöid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna lennujaama alad, kus laiendustööd hakkavad toimuma. Autor/allikas: Hannus Vard (Tallinna lennujaam)

Tallinna lennujaam alustab juunikuus lennuliiklusala laiendustöid, mis lähevad maksma 28,4 miljonit eurot, millest pool kaetakse Euroopa Liidu toel.

Tallinna lennujaam andis teada, et sõlmis lepingu lennuliiklusala teise etapi ehitustöödeks ettevõtetega KMG Inseneriehituse AS ja Verston Ehitus OÜ. Ehitustööde maksumus on 24,8 miljonit eurot, millest pool kaetakse Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi vahenditest. Ehitustööde ettevalmistused algavad juunikuus ning tööd valmivad 2021. aasta lõpuks. Lennuliiklusala laiendustööd ei sea olulisi piiranguid lennujaama toimimisele. 

"Kuigi oleme pidanud koroonakriisi tõttu vähendama investeeringuid 10 miljoni euro võrra, otsustasime lennuliiklusala ehitustöödega siiski edasi liikuda, sest arendus tagab Tallinna lennujaama konkurentsivõime ajaks, mil lennuliiklus on kõikjal maailmas taastunud," teatas Tallinna lennujaama juhatuse esimees Riivo Tuvike.

Ehitusprojekti esimeses etapis rekonstrueeriti aastatel 2016-2017 olemasoleva lennuraja 20 aasta vanune kattekonstruktsioon, pikendati lennurada ning parendati ruleerimisteede ja õhusõidukite perroonialade süsteemi. Projektiga asendati lennuvälja tuledesüsteem energia- ja keskkonnasäästlike LED süsteemidega ning paigaldati kõrgema kategooria lähenemistulede- ja navigatsioonisüsteemid. 

Lennuliiklusala arendusprojekti teises etapis jätkatakse perrooniala laiendamist lennuvälja lõunapoolsel alal ning jätkatakse sademevee süsteemide rajamist, et leevendada liigvee probleeme lennuvälja idapoolses osas. Jätkatakse ka lumekogumisaladelt tulevate vete kanaliseerimise süsteemi väljaehitamisega ning lennuraja läbilaskevõime suurendamiseks täiendatakse idapoolse jäätõrjeala konfiguratsiooni.

Tööde käigus ehitatakse lõpuni välja lennukite mootorite testimise ala, mille ümber paigaldatakse nõuetekohased müratõkkeseinad. Projekti kuulub ka lennuvälja juurdepääsu- ja perimeetriteede rajamine ning lõunapoolse ümbersõidu rajamine. 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: