Ratas: Komisjoni ettepanek on oluline samm Eestile

Peaminister Jüri Ratase sõnul peab Euroopa ühislaenu otsuse Eestis kiitma heaks riigikogu, Euroopa Komisjoni kolmapäevane ettepanek on peaministri sõnul ka Eesti jaoks positiivne samm.

Peaministri sõnul peab ühislaenu otsuse Eesti poolt igal juhul heaks kiitma riigikogu. "Ma toetan, et see küsimus viiakse riigikogusse," ütles ta "Aktuaalsele kaamerale."

Ratas märkis, et Euroopa Komisjoni kolmapäeval tehtud ettepanek on Eestile positiivne ning nii palju kui selle sisust ja tingimustest teada on, on tegemist ka Eesti jaoks tugeva ja olulise sammuga.

Nii EKRE kui Isamaa on vihjanud, et ei pruugi seda plaani toetada. Valitsusel pole veel ühtest seisukohta, kuna täpsemad tingimused ei ole veel selgunud. "Me ei teagi lõplikult neid tingimusi, nende osas peab ülemkogu läbi rääkima," ütles peaminister.

"Loomulikult on oluline valitsuse positsioon ja sellele peab kindlasti oma hinnangu andma ka Euroopa Liidu asjade komisjon," märkis Ratas, kelle sõnul peab ka valitsus otsusess üksmeelele jõudma. "Arvestades valitsuse käekäiku ja head koostööd ma usun küll, et me leiame parima lahenduse Eestile."

Ühislaen vajab heakskiitu kõigilt Euroopa Liidu liikmesriikidelt. Ratase sõnul seisavad liikmesriikide vahel ees debatid, mis saavad olema väga keerukad. Peaminister märkis lisaks, et enamus liikmesriikide ning ka Eesti positsioon on see, et maksupoliitika peaks jääma liikmesriikide pädevusse ning ühiste maksude loomist Eesti ei toeta.

Peaministri sõnul ei tähenda kriisiga toime tulemiseks laenu võtmine ukse avamist tulevastele võimalikele laenudele. "Selge on see, et selline olukord, kus väga suured summad turule suunatakse, on seotud ainult koroonaviirusega, et majandust taaskäivitada." märkis Ratas.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: