X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Reinsalu: juunis võiks terved Schengeni kodanikud Eestisse siseneda

Tallinna lennujaam enne koroonaviirust.
Tallinna lennujaam enne koroonaviirust. Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul plaanib Eesti lubada Schengeni kodanikel juunikuu esimeses pooles Eestisse siseneda, kuid säilitada karantiini põhimõte. Karantiini ei pea kohaldama, kui saabujal on ette näidata tervisetõend, et ta on viirusevaba.

Euroopa Komisjoni soovitusel võiks alates 15.juunist olla Schengeni ruumis vaba liikumine. Peaminister Jüri Ratas on varem öelnud, et peab seda mõistlikuks, aga kindlasti peab arvestama iga riigi epidemioloogilist olukorda.  

Urmas Reinsalu rõhutas, et ennekõike sõltub see rahvatervise olukorrast, aga praeguste plaanide järgi otsustab valitsus need asjad neljapäeval.

"Mida meie plaanime on esiteks see, et juunis võimaldada Schengeni riikidest inimeste sisenemist Eestisse, kuid säilitada karantiinipõhimõte. Karantiinipõhimõtet ei kohaldata kui inimesel on ette näidata test, et ta ei ole viiruse kandja," rääkis Reinsalu.

Reinsalu sõnul arutavad praegu Balti riigid selle üle, millised võiks olla Balti riikide epidemioloogilise olukorraga sarnased riigid ja kelle suhtes võiks üldse karantiininõude kaotada.

Mis Rootsisse puutub, siis välisministri sõnul jälgitakse tähelepanelikult, kuidas nende viiruse leviku dünaamika kulgeb.

Reinsalu rääkis, et valitsus arutab ka varianti võimaldada teha koroonaviiruse test kohe lennujaamas Eestisse saabumisel. "Testi tulemuste saamiseni peab ta olema isoleeritud. Kui ta on testi tulemused saanud ja see on negatiivne, siis sellest hetkest enam karantiini ei oleks vaja kohaldada," rääkis Reinsalu.

"Inimene, kas teeb testi ja näitab, et ta ei ole viiruse kandja või järgib kahenädalase karantiini põhimõtet," lisas välisminister.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: