Löfven: Rootsi koroonastrateegia ei ole ebaõnnestunud

Rootsi peaminister Stefan Löfven kaitseb oma riigi koroonastrateegiat.
Rootsi peaminister Stefan Löfven kaitseb oma riigi koroonastrateegiat. Autor/allikas: SCANPIX / AFP / JONATHAN NACKSTRAND

Rootsi koroonaviirusega toimetuleku strateegia ei ole ebaõnnestunud ning vajadusel jätkatakse sama moodi, ütles peaminister Stefan Löfven.

Ehkki Rootsis on märksa kõrgemad COVID-19 viirusesse suremuse ja nakatumise suhtarvud kui mujal Euroopas, ei tähenda see, et viiruse ohjeldamiseks teistest riikidest leebemaid meetmeid rakendanud Rootsi oleks oma sammudes ebaõnnestunud, rääkis Löfven Rootsi ringhäälingule SVT antud teleintervjuus.

Haiglate intensiivravis viibivate patsientide arv väheneb nagu ka koroonaviiruse tõttu surnute arv, märkis Löfven.

Peaministri sõnul ei põhjustanud kõrget suremust hooldekodudes mitte riigi koroonastrateegia, vaid puudujäägid nende asutuste töös, mis tuleb tulevikus korda teha.

Löfven ütles, et suremuse statistika on hetkel praegusele perioodile normaalsel tasemel. Seepärast on oluline teha kindlaks surmapõhjused, et oleks teada koroonasurmade täpne arv, lisas ta.

Löfveni sõnul on riik teiseks viiruselaineks, mis sügisel võiks tulla, valmis paremini, kuna on õppinud kevadisest epideemiast. Panustades inimeste kaitsesse, meditsiini võimekuse tõstmisse ja finantstoetustesse saab uue viiruselaine mõjusid leevendada, usub ta. Seepärast kavatseb Rootsi jätkata senise koroonastrateegiaga, kinnitas peaminister.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: